Timberborn - polska gra o bobrach podbija Steam

Timberborn - polska gra o bobrach podbija Steam

Jeśli gry o bobrach to twój ulubiony gatunek, koniecznie sprawdź Timberborn. A tak zupełnie na poważnie - ta niemal zupełnie nieznana polska produkcja święci właśnie triumfy na Steamie.

Timberborn to dzieło gdańskiego studia Mechanistry, które wczoraj udostępniono na Steamie w ramach wczesnego dostępu (Early Access). Jeszcze niedawno nikt o nim nie słyszał, a obecnie gra w nie jednocześnie po kilka tysięcy osób. Według platformy SteamDB, wczoraj w najlepszym momencie spędzało przy niej czas 5165 graczy jednocześnie. To wręcz nieprawdopodobny wynik, a jeszcze większe wrażenie robi to, że Timberborn znalazł się na drugiej pozycji bestsellerów na Steamie, ustępując jedynie grze... Deathloop. Czyli wysokobudżetowej i szeroko omawianej produkcji studia Arkane, którą - tak swoją drogą - niedawno recenzowaliśmy.

Timberborn to gra o życiu bobrów, przy której czas spędza nawet po kilka tysięcy osób jednocześnie. Rodzima produkcja trafiła nawet na drugie miejsce listy bestsellerów na Steamie, ustępując jedynie Deathloop.

A czym, tak w ogóle, jest Timberborn? To gra strategiczna, w której przenosimy się na postapokaliptyczną Ziemię, będącą obecnie jednym wielkim pustkowiem. Większość gatunków wymarła, ale niektóre dostosowały się do nowych warunków. Wśród szczęśliwców, którzy przetrwali, znalazły się bobry. Gracz obejmuje dowództwo nad jedną z dostępnych bobrzych frakcji - Folkogonami lub Żelaznozębymi. Pierwsza miłuje przyrodę, a druga specjalizuje się w technologii. Obie odznaczają się odmiennymi budynkami oraz mechanizmami.

W Timberborn skupiamy się na gromadzeniu żywności, utrzymywaniu lasów przy życiu, kontrolowaniu rzek (przesuwaniu koryt, drążeniu kanałów oraz, rzecz jasna, budowaniu tam) czy stawianiu coraz to nowych konstrukcji z wykorzystaniem drewna i metalu. Ostatecznie możemy zbudować ogromne (wszerz i wzwyż), wielodzielnicowe miasto, w którym mieszkańcy mają czas nie tylko na pracę, ale i na rozrywkę. Zaspokojenie potrzeb bobrów to także nasze zadanie.

Timberborn można obecnie kupić z 10-procentowym rabatem, w cenie 80,99 zł. Za wersję ze ścieżką dźwiękową zapłacimy 103,93 zł. Promocja potrwa do 22 września. Choć początkowo może wam się wydawać, że to niedorzeczna gra, spójrzcie tylko na recenzje użytkowników Steama. Spośród 195 wystawionych do tej pory opinii aż 93 proc. jest pozytywne.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Timberborn - polska gra o bobrach podbija Steam

 0