GeForce GTX 1070 Ti już oficjalnie. Radeon RX Vega 56 ma powody do obaw

GeForce GTX 1070 Ti już oficjalnie. Radeon RX Vega 56 ma powody do obaw

Zgodnie z tym, co sugerowały liczne przecieki, Nvidia ujawniła dziś swoją kolejną kartę graficzną dla graczy z architekturą Pascal. Mowa oczywiście o modelu GeForce GTX 1070 Ti, który pozycjonowany jest pomiędzy kartami GeForce GTX 1080 oraz 1070.

GeForce GTX 1070 Ti to oczywiście odpowiedź Zielonych na Radeona RX Vega 56, który wypadał nieco lepiej od GTX 1070. Karta będzie dostępna w sklepach na całym świecie od 2 listopada, a zamówienia na nią są przyjmowane już od dzisiaj. Sugerowana cena wynosi 2049 zł (w USA 449 USD, czyli nieco więcej niż Radeon RX Vega 56). Potwierdziły się także przecieki na temat specyfikacji, ponieważ GTX 1070 Ti wyposażony jest w 2432 rdzenie CUDA, 152 jednostki teksturujące oraz 64 renderujące i 8 GB pamięci działających z szybkością 8 Gb/s (256-bitowa magistralao o przepustowości 256,3 GB/s). Producent chwali się, że nowy model zapewnia dwukrotnie większą wydajność niż legendarny GeForce GTX 970. Nvidia podkreśla, że Nowa karta została zaprojektowana tak, aby zapewnić ogromny zapas wydajności dla graczy, możliwy do uzyskania za pomocą overclockingu. Wygląda więc na to, że całkowite zablokowanie zegarów przez Nvidię było tylko plotką, która nie znalazła potwierdzenia w rzeczywistości, ponieważ potencjał OC nie został w żaden sposób zablokowany bądź ograniczony.

GeForce GTX 1070 Ti nie zaskakuje, ponieważ praktycznie wszystkie szczegóły na temat karty poznaliśmy już w przeciekach, ale przynajmniej ujawniono polską cenę tego modelu

GeForce GTX 1070 Ti jest przeznaczony do obsługi graficznych wymagań stawianych przez DirectX 12, HDR, wirtualną rzeczywistość czy takie gry, jak Destiny 2, Śródziemie: Cień wojny, Star Wars: Battlefront II i PlayerUnknown’s Battlegrounds. Partnerzy firmy NVIDIA (ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY i Zotac) przygotowali szereg modeli z wydajnymi układami chłodzenia i rozbudowanymi sekcjami zasilania, które pozwolą graczom osiągnąć dużo lepsze rezultaty niż w przypadku standardowych specyfikacji. Już od dzisiaj karty referencyjne (Founder’s Edition) są dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej NVIDIA: https://www.nvidia.pl/graphics-cards/geforce/pascal/gtx-1070/. Trudno ine odnięść wrażenia, że GTX 1070 Ti to tak naprawdę GTX 1080 w wersji "lajt", który powstał jedynie jako odpowiedź na produkt Czerwonych. 

Jednym z pierwszych producentów, którzy postanowili pochwalić się autorską wersją nowej karty Nvidii, jest Gigabyte. Tajwański producent zaprezentował model GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G, który łączyć ma wydajność GTX 1070 Ti z systemem chłodzenia WINDFORCE 3X, podświetleniem RGB i niezawodnością. Na wspomniany cooler składają się 3 wentylatory, 2 miedziane rurki cieplne stykające się bezpośrednio z rdzeniem GPU i metalowy backplate. Poza tym, nie zabrakło trybu pasywnego, gdzie przy niskich temperaturach będziemy mogli cieszyć się całkowitą ciszą (przynajmniej jeśli chodzi o pracę grafiki). Wskaźnik Fan Stop LED pozwoli nam z kolei kontrolować pracę wentylatorów.

Pod względem designu obyło się bez niespodzianek i karta korzysta z charakterystycznej dla tego producenta obudowy o graniastym kształcie i kolorystyce z pomarańczowymi akcentami. Miłośnicy dyskotekowych klimatów otrzymali zaś system podświetlenia RGB wspierany przez RGB Fusion. 6+2 fazowa sekcja zasilania zapewniać ma zaś lepszą stabilność i efektywniejsze dystrybuowanie energii, a oprogramowanie AORUS Graphics Engine pozwoli na monitorowanie i regulowanie częstotliwości taktowania, napięć czy prędkości wentylatorów. Użytkownicy mogą także liczyć na natychmiastowy zastrzyk wydajności za sprawą funkcji One-Click Cverclock.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce GTX 1070 Ti już oficjalnie. Radeon RX Vega 56 ma powody do obaw

 0