GeForce RTX 2060 dostrzeżony w benchmarku FF XV. Wypada słabiej od GTX 1070

GeForce RTX 2060 dostrzeżony w benchmarku FF XV. Wypada słabiej od GTX 1070

W momencie prezentacji pierwszych kart z rodziny Turing wiele osób było rozczarowanych brakiem jakichkolwiek modeli ze średniej półki, jak np. GeForce GTX / RTX 2060 i skoncentrowaniu się przez NVIDIĘ jedynie na high-endowym segmencie. Trudno się temu dziwić, ponieważ ceny nowych grafik Zielonych są bardzo wysokie, przez co mocno zawężała się grupa ich odbiorców. Na szczęście producent obiecał w trakcie prezentacji ostatnich wyników finansowych, że doczekamy się mainstreamowych modeli z GPU Turing, ale zasugerował także, że nie nastąpi to zbyt szybko, ponieważ na razie, po krachu na rynku kryptowalut, firma dorobiła się bardzo dużych zapasów magazynowych modelu GTX 1060, których upłynnienie zająć może nawet dwa kwartały. Nie oznacza to jednak, że jego następca nie jest już testowany przez NVIDIĘ, a tak przynajmniej zdają się sugerować najnowsze przecieki.

Domniemany GeForce RTX 2060 uzyskał w benchmarku Final Fantasy XV wynik odrobinę słabszy niż ten, jakim pochwalić mogą się karty graficzne Radeon RX Vega 56 czy też GeForce GTX 1070.

Nieoceniony, jeśli chodzi o wyłapywanie interesujących wpisów w popularnych benchmarkach TUM_APISAK, dostrzegł w bazie danych testu Final Fantasy XV kartę graficzną GeForce RTX 2060. Od razu trzeba jednak zaznaczyć, że nie mamy pojęcia, ani też żadnej możliwości weryfikacji, czy mamy do czynienia z prawdziwym wpisem, czy też może ze zwykłym oszustwem, dlatego też lepiej podchodzić do tych informacji z bardzo dużym dystansem. Niemniej, benchmark Final Fantasy XV już kilkukrotnie okazywał się być świetnym źródłem informacji na temat nadchodzących kart graficznych, na długo przed ich premierą i tak było choćby w przypadku Radeona RX 590 od AMD. Niewykluczone więc, że i tym razem mamy do czynienia z podobną sytuacją, tym bardziej, że o karcie GeForce RTX 2060 mówi się już od dłuższego czasu (choć nie jesteśmy przekonani, czy NVIDIA zdecyduje się tu zachować człon RTX w nazwie).

Przejdźmy jednak do rzeczy, czyli samego testu, wykonanego w rozdzielczości 4K przy wysokich ustawieniach graficznych. GeForce RTX 2060 uzyskał w tym przypadku wynik odrobinę słabszy niż ten, jakim pochwalić mogą się karty graficzne Radeon RX Vega 56 czy też GeForce GTX 1070, ale też dużo lepszy (o ok. 30%) od swojego bezpośredniego poprzednika, czyli GTX 1060. Wydajność, która nie przeskakuje GTX 1070, może wydawać się w tym przypadku nieco rozczarowująca, ale trzeba pamiętać, że różnica jest tu naprawdę nieduża, więc po odpowiedniej optymalizacji RTX 2060 ma dużą szansę prześcignąć popularny model z rodziny Pascal. Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to z analizy dotychczasowych modeli Turing wynikać może, że RTX 2060 otrzyma 1536 rdzeni CUDA, 128 jednostek TMU i 32 ROP, a także 8 GB pamięci GDDR6. Otrzymać możemy tu także 192 rdzenie Tensor i 24 rdzenie RT (dedykowane ray-tracingowi). Premiery tej karty nie należy się jednak spodziewać wcześniej niż pod koniec pierwszego kwartału 2019 roku, choć to i tak optymistyczne założenia (no chyba, że NVIDIA postanowi nas mocno zaskoczyć).

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 2060 dostrzeżony w benchmarku FF XV. Wypada słabiej od GTX 1070

 0