GeForce RTX 2080 przetestowany w AotS? Wynik wyższy od Titana V

GeForce RTX 2080 przetestowany w AotS? Wynik wyższy od Titana V

GeForce RTX 2080 (dzisiejsza prezentacja profesjonalnych modeli NVIDII zdaje się potwierdzać oznaczenie RTX) to obecnie jeden z najgorętszych tematów w branży technologicznej. Nowe karty graficzne bazujące na architekturze Turing wyczekiwane są przez graczy od wielu miesięcy i oficjalna prezentacja flagowego modelu oraz GeForce RTX 2070 spodziewana jest już w najbliższy poniedziałek, dzień przed oficjalnym startem targów Gamescom. Nic więc dziwnego, że ostatnie tygodnie to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat nowych GPU Zielonych, a najnowsze przecieki wskazują nawet na prawdopodobną wydajność karty graficznej  GeForce RTX 2080, ponieważ  w bazie danych benchmarku Ashes of the Singularity pojawiły się wyniki dla “NVIDIA Graphics Device”, które osiąga lepszy rezultat niż TITAN V. Wiele wskazuje na to, że nie jest to zwykła fałszywka, ale jak zawsze w tego typu przypadkach, nie możemy mieć pewności, więc lepiej zachować odpowiednią dawkę sceptycyzmu.

Najnowsze przecieki dostarczają prawdopodobną wydajność karty graficznej GeForce RTX 2080 w benchmarku Ashes of the Singularity. Ta zapowiada się obiecująco.

GeForce RTX 2080 przetestowany w AotS? Wynik wyższy od Titana V

Wpis w bazie danych Ashes of the Singularity dostrzeżony został przez niejakiego TUM APISAK, który słynie z wyłapywania tego typu perełek z tego benchmarku. Warto na wstępie zaznaczyć, że domniemany GeForce RTX 2080 przetestowany został przez profil o nazwie NVGTLTest009, ale inny użytkownik (NVGTLTest007) także bawił się tym samym GPU w AotS, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z prawdziwym przeciekiem. Poza tym zastosowanie nazwy NVIDIA Graphics Device wskazywać może na chęć maskowania rzeczywistego oznaczenia tej grafiki. Najważniejszy dowód zdający się potwierdzać wiarygodność tych wpisów to jednak sam wynik, który jest po prostu jednym z najwyższych (jeśli nie najwyższym) w tym benchmarku przy ustawieniach Crazy dla rozdzielczości 4K i 5K. O ile bowiem dość łatwo oszukać nazwę GPU, tak już w przypadku rezultatu jest to niemal niemożliwe.

GeForce RTX 2080 przetestowany w AotS? Wynik wyższy od Titana V

Imponujący wynik przebijający ten, który uzyskuje TITAN V, wydaje się być możliwy do osiągnięcia jedynie przez kartę graficzną z rodziny Turing, a dane w AotS ewidentnie wskazują, że mamy do czynienia z pojedynczym GPU. Śmiało można więc zakładać, że benchmarki te dotyczą albo GeForce’a RTX 2080 (bardziej prawdopodobna opcja, zważywszy na fakt, że jest to stricte gamingowy benchmark), albo jednej z zapowiedzianych właśnie profesjonalnych kart Quadro RTX z układem Turing, co również może stanowić pewną sugestię co do wydajności flagowego GeForce’a, który bazować może na tym samym układzie graficznym (zapewne w lekko okrojonej wersji). Trzeba mieć tu jednak na względzie, że sterowniki zastosowane w testach zapewne nie były jeszcze finalne, a prawdopodobnie mówimy też o inżynieryjnych wersjach kart, więc ostatecznie spodziewać można się nawet wyższych rezultatów.

GeForce RTX 2080 przetestowany w AotS? Wynik wyższy od Titana V

Przejdźmy jednak do samych wyników, ponieważ przetestowana karta uzyskała średnio w 4K na ustawieniach Crazy imponującą płynność 63,5 kl./s. Ba, inny test GPU o tej samej nazwie, ale przeprowadzony nieco wcześniej, wskazuje nawet na 78 kl./s. W innych odsłonach tej samej sesji testowej rezultaty  były nieco słabsze od Titana V, więc zapewne średnia wydajność tej karty powinna kształtować się w okolicach modelu z GPU Volta. Wskazuje na to również moc obliczeniowa Titana V, która w FP32 wynosi 15 TFLOPsów, a zapowiadany dziś Turing oferuje 16 TFLOPsów. Można więc liczyć na to, że w końcu bez problemu pogramy w 4K w 60 kl./s lub nawet w 120 kl/s przy mniej wymagających tytułach (lub obniżając pewne ustawienia), wykorzystując potencjał takich monitorów jak testowany przez nas niedawno ASUS ROG Swift PG27UQ.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 2080 przetestowany w AotS? Wynik wyższy od Titana V

 0