GeForce RTX 3050 w wersji w 6 GB pojawił się w europejskim sklepie. Cena zaskakuje

GeForce RTX 3050 w wersji w 6 GB pojawił się w europejskim sklepie. Cena zaskakuje

GeForce RTX 3050 wyposażony w 6 GB pamięci od jakiegoś czasu regularnie pojawia się w przeciekach, a teraz karta została dostrzeżona w jednym z europejskich sklepów. 

Wstępne przecieki sugerowały, że premiera GeForce'a RTX 3050 6 GB nastąpi w pierwszym kwartale, prawdopodobnie już w lutym. Wygląda na to, że rzeczywiście tak będzie, ponieważ NVIDIA i jej partnerzy finalizują obecnie projekty tej budżetowej karty. 

Oferta modelu MSI RTX 3050 Ventus 2X z Austrii zaskakuje jednak wysoką ceną.

Oferta modelu MSI RTX 3050 Ventus 2X z Austrii zaskakuje jednak wysoką ceną. Model ten wyceniony został na 245 euro, więc nieoczekiwanie jest droższy niż oryginalna wersja 8 GB. Choć cena wydaje się dziwna (co zdarza się dość często w przypadku tego typu przedpremierowych ogłoszeń), oferta potwierdza, że karta będzie wkrótce dostępna.

rtx 3050 6 GB

Jeśli chodzi o specyfikację, wygląda na to, że sklep oparł się na informacjach dostarczonych przez dystrybutora, które zdaniem VideoCardz mogą nie być zbyt precyzyjne. Oczekuje się, że karta będzie wyposażona w 2304 rdzenie CUDA, co oznacza redukcję o 10% w porównaniu z wariantem 8 GB. Występuje również znaczne zmniejszenie przepustowości pamięci (o 25%) i mocy (redukcja o 46%).

W przeciwieństwie do podanej przez sprzedawcę informacji o TDP o mocy 130 W, przecieki, które widzieliśmy wcześniej, sugerowały, że jest to model o limicie mocy 70 W. Tak naprawdę cokolwiek powyżej 100 W TDP postawiłoby pod znakiem zapytania wcześniejsze przecieki, odnośnie pasywnie chłodzonej wersji Palit KalmX.

Według wcześniejszych plotek karta ma kosztować 179 dolarów, a więc powinna być o ponad 60 dolarów tańsza od wersji 8 GB w momencie premiery. Wygląda na to, że model GeForce RTX 3050 8 GB powoli znika ze sklepów, ale podobny model Ventus 2X od MSI kosztuje obecnie 219 dolarów. Zatem bez wątpienia podana przez sklep cena nie jest ostateczna.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3050 w wersji w 6 GB pojawił się w europejskim sklepie. Cena zaskakuje

 0