GeForce RTX 3060 Ti tylko minimalnie słabszy od Radeona RX 6800 w Geekbench OpenCL

GeForce RTX 3060 Ti tylko minimalnie słabszy od Radeona RX 6800 w Geekbench OpenCL

Jesteśmy już praktycznie w przeddzień oficjalnej premiery karty graficznej GeForce RTX 3060 Ti, nic więc dziwnego, że dociera do nas coraz więcej informacji na jej temat. Tym bardziej, że model ten trafił już do pierwszych klientów, za sprawą jednego ze sklepów, który pospieszył się ze sprzedażą, a firma Maingear oferuje go już nawet w swoich gotowych zestawach. W sieci pojawiły się także kolejne wyniki benchmarków dla tej karty, które dają nam pewien obraz, jeśli chodzi o jej wydajność. Przypominamy, że z oficjalnych materiałów NVIDII wynika, że RTX 3060 Ti będzie wydajniejszy niż GeForce RTX 2080 SUPER i poprzednie przecieki, choćby z testów 3DMark TimeSpy and Firestrike, zdawały się to potwierdzać. Tym razem nadchodząca grafika Zielonych pojawiła się w bazie danych Geekbench OpenCL

Tym razem nadchodząca grafika Zielonych, GeForce RTX 3060 Ti, pojawiła się w bazie danych Geekbench OpenCL. 

Jak możecie zobaczyć na powyższym wykresie, GeForce RTX 3060 Ti uzyskał w teście OpenCL wynik 124737 punktów, co ponownie pozwoliło mu wyprzedzić high-endowy model Turing, jakim jest GeForce RTX 2080 Super. Co więcej, taki rezultat jest jedynie minimalnie słabszy od znacznie droższego Radeona RX 6800 (579 USD) od AMD, który uzyskał 125525 punktów. Kolejny w rankingu GeForce RTX 3070 pochwalić może się już znacznie lepszym wynikiem. Oczywiście trzeba pamiętać, że to tylko jeden test, na dodatek w benchmarku syntetycznym, który nie musi dokładnie odzwierciedlać możliwości w rzeczywistych zastosowaniach, ale wynik GeForce RTX 3060 Ti zdaje się zgodny z oczekiwaniami wobec modelu Ampere ze średniej półki, który w referencyjnej wersji Founders Edition wyceniony ma być na 399 USD. 

Przypominamy, że GeForce RTX 3060 Ti wyposażony ma być w 4864 rdzenie CUDA i 8 GB pamięci GDDR6 pracującej z prędkością 14 Gb/s, a taktowania GPU wynosić mają w tym przypadku 1410 MHz bazowo i 1665 MHz w trybie boost. Spodziewać można się, jednak, że autorskie modele od partnerów NVIDII dostarczą wyższe zegary. Tym samym GeForce RTX 3060 Ti zapowiada się bardzo obiecująco, ale zakładać trzeba, że podobnie, jak to miało miejsce z poprzednimi modelami z serii GeForce RTX 30, także i tego będzie bardzo trudno kupić na starcie i karta błyskawicznie się wyprzeda, choćby za sprawą zorganizowanych akcji spekulantów, którzy będą odsprzedawać ją później po zawyżonych cenach. Być może jednak NVIDIA pozytywnie nas zaskoczy i dostarczy na rynek odpowiednią liczbę kart?

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3060 Ti tylko minimalnie słabszy od Radeona RX 6800 w Geekbench OpenCL

 0