GeForce RTX 3060 Ti - wyciekły oficjalne wyniki wydajności. Karta bije nawet RTX 2080 SUPER

GeForce RTX 3060 Ti - wyciekły oficjalne wyniki wydajności. Karta bije nawet RTX 2080 SUPER

Jeśli ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do rychłej premiery karty graficznej GeForce RTX 3060 Ti, to najnowsze przecieki powinny je raz na zawsze rozwiać. Najpierw w sieci pojawiły się grafiki przedstawiające ten model w autorskiej wersjach od firmy Inno3D, a następnie doszło do wycieku oficjalnych danych NVIDII z wykresami prezentującymi wydajność tej karty. Wróćmy najpierw do Inno3D, które planuje wypuścić GeForce’a RTX 3060 Ti w ramach dwóch serii: iChill X3 i TWIN X2. Modele iChill X3 z rodziny Ampere oferują nowe chłodzenie z 9 cm łopatkami Scythe, a wśród nowości znajduje się też akrylowy Tail Fin RGB (tzw. spoiler), który oferowany jest w ramach zestawu (niewidoczny na renderze poniżej). Twin X2 prezentuje się w tym przypadku praktycznie identycznie jak w RTX 3070. Cena tej karty powinna być bardzo zbliżona do sugerowanej ceny detalicznej NVDIII.    

Jeśli ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do rychłej premiery karty graficznej GeForce RTX 3060 Ti, to najnowsze przecieki powinny je raz na zawsze rozwiać.

Przejdźmy do ciekawszych informacji, czyli wycieku prezentującego oficjalną wydajność karty graficznej GeForce RTX 3060 Ti. Z danych NVIDII wynika, że ta będzie uzyskiwać o 40% lepsze osiągi niż GeForce RTX 2060 SUPER. Niestety slajd nie prezentuje żadnych konkretnych wyników, ale portal VideoCardz oszacował wydajność mierząc wysokość słupków wykresów. Karta przetestowana została w rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) z wykorzystaniem procesora Intel Core i9-10900K. Według Zielonych nowy model ze średniej półki prześcignie o kilka procent GeForce’a RTX 2080 SUPER, czyli jedną z najwydajniejszych grafik poprzedniej generacji. Obie karty mają kilka cech wspólnych, ale i różnic. W obu przypadkach znajdziemy 8 GB pamięci GDDR6, ale w modelu Turing pracowały one z prędkością 15,5 Gb/s, a w Ampere ma to być 14 Gb/s. Nowa karta będzie też znacząco tańsza, gdyż spodziewamy się tu kwoty poniżej 400 USD, a najszybszy GeForce z serii SUPER z zeszłego roku wyceniony został na 699 USD. 

Wyniki benchmarków podzielono na trzy grupy: bazujące na rasteryzacji, z ray tracing i rendering. RTX 3060 Ti wygrywa z RTX 2080 SUPER we wszystkich tych scenariuszach, nawet w śledzeniu promieni w czasie rzeczywistym, pomimo mniejszej liczby rdzeni RT (38 vs 48), co dobrze pokazuje jaki postęp w tym zakresie przynosi architektura Ampere. NVIDIA podczas prezentacji nie ujawniła jeszcze oficjalnej specyfikacji karty graficznej GeForce RTX 3060 Ti, ale podobno potwierdziła, że jej premiera nastąpi 2 grudnia. Mamy nadzieję, że ta będzie lepiej zorganizowana niż w przypadku poprzednich modeli z serii RTX 30. Tymczasem pierwsze modele RTX 3060 Ti docierają już do sklepów, co możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu. ASUS GeForce RTX 3060 Ti TUF będzie oferował chłodzenie oparte o trzy wentylatory, czyli praktycznie ten sam cooler co w RTX 3070.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3060 Ti - wyciekły oficjalne wyniki wydajności. Karta bije nawet RTX 2080 SUPER

 0