GeForce RTX 3060 Ultra - wyciek nowej karty NVIDII z 12 GB pamięci VRAM

GeForce RTX 3060 Ultra - wyciek nowej karty NVIDII z 12 GB pamięci VRAM

NVIDIA dość mocno miesza, jeśli chodzi o średnią półkę kart graficznych w ramach generacji Ampere i najpierw Zieloni wypuścili na rynek model GeForce RTX 3060 Ti, a wygląda na to, że kolejnym może być GeForce RTX 3060 Ultra. Tymczasem wciąż nie otrzymaliśmy jeszcze podstawowego GeForce’a RTX 3060. Portal WccfTech opublikował pierwsze zdjęcie wariantu Ultra od ASUSa, gdzie widnieje informacja o 12 GB pamięci VRAM. Co ciekawe, źródło tego przecieku twierdzi, że wariant Ultra to tak naprawdę rebranding karty GeForce RTX 3060 i jest to produkt znajdujący się w ofercie NVIDII powyżej wariantów Ti i SUPER. Oznacza to, że otrzymamy nie tylko więcej pamięci VRAM, ale również sprawniejszy system chłodzenia z górnej półki, pomimo, że mówimy o GPU ze średniego segmentu. 

Portal WccfTech opublikował pierwsze zdjęcie GeForce'a RTX 3060 Ultra od ASUSa, gdzie widnieje informacja o 12 GB pamięci VRAM.

GeForce RTX 3060 Ultra - wyciek nowej karty NVIDII z 12 GB pamięci VRAM

Przejdźmy zatem do szczegółów, czyli specyfikacji. GeForce RTX 3060 Ultra oferować ma 12 GB pamięci GDDR6, czyli o 4 GB więcej niż wersja Ti (więcej nawet niż GeForce RTX 3080, ale ten posiada szybsze pamięci GDDR6X). ASUS oferować ma co najmniej kilka autorskich wersji tej karty, w tym również z serii ROG STRIX, ale także tańszej TUF Gaming, co zobaczyć możecie na zdjęciu. Sama karta to 2,7-slotowa konstrukcja z dużą aluminiową osłoną i trzema wentylatorami wspierającymi tryb pasywnego chłodzenia (0dB). Aluminiowy radiator pod spodem jest naprawdę masywny i wykorzystuje kilka miedzianych rurek cieplnych. Bazując na poprzednich konstrukcjach tego producenta, możemy się tu spodziewać pojedynczego lub podwójnego 8-pinowego złącza zasilania. Jeśli zaś chodzi o wyjścia wideo, to karta posiada pojedyncze złącze HDMI i trzy DisplayPort.     

Nie da się ukryć, że wprowadzenie kolejnej podserii kart graficznych zwiększa różnorodność oferty NVIDII, ale wprowadzać może też nieco zamieszania, ponieważ na pierwszy rzut oka nie jest jasne, jaka jest hierarchia modeli Ti, SUPER i Ultra. Nie da się jednak ukryć, że Ultra brzmi lepiej niż SUPER. Z przecieku wynika, że wariant Ultra wyceniony będzie na rynku amerykańskim na 449 USD i zostanie oficjalnie zaprezentowany już za tydzień, 12 stycznia, podczas konferencji NVIDII na targach CES 2021. Jak tylko dowiemy się czegoś więcej w tym temacie, nie omieszkamy Was o tym poinformować.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3060 Ultra - wyciek nowej karty NVIDII z 12 GB pamięci VRAM

 0