GeForce RTX 3070 Ti - nowe przecieki na temat karty graficznej sugerują dwie wersje

GeForce RTX 3070 Ti - nowe przecieki na temat karty graficznej sugerują dwie wersje

Pod koniec zeszłego tygodnia pojawiły się nowe doniesienia na temat kart graficznych GeForce RTX 3070 Ti i GeForce RTX 3080 Ti, z których dowiedzieliśmy się m.in. że ten pierwszy model bazować będzie na procesorze o nazwie GA104-400. NVIDIA jak na razie nie dostarczyła swoim partnerom jeszcze żadnych szczegółów na temat tych modeli, ale ich premiery mamy spodziewać się w maju. Nazwa kodowa GA104-400 sugeruje zaś, że GeForce RTX 3070 Ti otrzyma w pełni odblokowane GPU, które nie występuje jeszcze w żadnej desktopowej karcie (wykorzystuje je jednak mobilny wariant GeForce’a RTX 3080). Teraz zaś do sieci wyciekły nowe informacje na temat karty GeForce RTX 3070 Ti.

Do sieci wyciekły nowe informacje na temat karty GeForce RTX 3070 Ti.

GeForce RTX 3070 Ti - nowe przecieki na temat karty graficznej sugerują dwie wersje

Wynika z nich, że GeForce RTX 3070 Ti nie zastąpi podstawowego GeForce’a RTX 3070 na rynku. Zamiast tego NVIDIA zamierza oferować oba modele jednocześnie. Chociaż partnerzy uważają, że NVIDIA koncentrować będzie się na wariancie Ti po jego premierze. Ta karta ma być po prostu bardziej konkurencyjna w stosunku do oferty AMD Radeon. Co ważniejsze, wprowadziłaby również ogranicznik wydobywania kryptowalut, zmniejszając zainteresowanie górników (przynajmniej do momentu, gdy NVIDIA sama przypadkowo nie usunie ogranicznika).

 

Według najnowszych plotek RTX 3070 Ti miałby posiadać pamięć GDDR6X od firmy Micron  (MT61K256M32E-19G), taktowaną prędkością 19 Gb/s. Uniko’s Hardware uważa, że ​​karta będzie również oferowana w wariantach 8 GB i 16 GB. Do tej pory nie słyszeliśmy o takich planach, ale technicznie byłoby możliwe, gdyby NVIDIA zapewniła obsługę dwustronnej pamięci w tym modelu. Według ostatnich doniesień GeForce RTX 3070 Ti zadebiutuje w maju wraz z GeForcem RTX 3080 Ti. Obie karty spodziewane były wcześniej, ale globalny niedobór komponentów spowodował opóźnienie wszystkich premier i wciąż nie można być pewnym majowego debiutu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3070 Ti - nowe przecieki na temat karty graficznej sugerują dwie wersje

 0