GeForce RTX 3080 osiaga świetne wyniki w kopaniu Ethereum, jednak nie tak dobre jak stary Radeon VII

GeForce RTX 3080 osiaga świetne wyniki w kopaniu Ethereum, jednak nie tak dobre jak stary Radeon VII

Premiera kart NVIDIA GeForce RTX 3080 już dosłownie za chwilę, a w sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat nadchodzącego flagowca Ampere. Tym razem możemy zobaczyć jaka jest wydajność karty w kopaniu Ethereum przy użyciu algorytmu DaggerHashimoto. Kilka dni temu pisaliśmy o doniesieniach zapowiadających odrodzenie w segmencie wydobywczym, które może spowodować zawyżenie cen i spadek zapasów nadchodzących kart graficznych, więc takie przedpremierowe testy porównawcze mogą nie wyjść na dobre klientom czekającym na nowe karty graficzne. Jeśli górnicy przedwcześnie zorientują się w możliwościach nowych kart RTX 30XX, zaczną je gromadzić od samej premiery, wykupując zapasy magazynowe, zmniejszając dostępność, co ostatecznie doprowadzi do wzrostu cen.

Podkręcona karta GeForce RTX 3080 po podkręceniu osiąga prędkość 92-93 MH/s w kopaniu Ethereum. To dwa razy więcej niż 2080 Ti w tej samej cenie. Karty będą pożądane przez kopaczy, jednak sam wynik nie jest rekordowy, bo już stary Radeon osiągał więcej.

 

Jeśli chodzi o samą wydajność wydobywania, GeForce RTX 3080 osiąga 73-74 MH/s od razu po wyjęciu z pudełka na algorytmie Ethereum DaggerHashimoto. Wydajność może dobijać nawet do 82-84 MH / s, a podkręceniu można osiągnąć maksymalną wydajność wydobycia na poziomie  92-93 MH/s. Obecnie AMD Radeon RX 5700 XT generuje około 50-54 MH/s, podczas gdy GeForce RTX 2080 Ti zapewnia do 54 MH/s. Powyżej znajdują się wyniki generowane przez kartę NVIDIA GeForce RTX 3080 zarówno w specyfikacji standardowej, jak i po overclockingu.

O ile rezultat 93 MH/s może wydawać się świetnym wynikiem w porównaniu z poprzednikiem w postaci RTX 2080 Ti, to jednak w zestawieniu z konkurencją wcale już nie imponuje.  Radeon VII pozwalał na prędkość kopania nawet do 90 MH/s przy zaledwie 245 W - czyli sporo mniejszym poborze prądu niż RTX 3080. Maksymalna wydajność Radeona wzrastała do 96 MH/s po maksymalnym podkręceniu. Czemu więc nowe RTX'y będą tak atrakcyjne dla górników, gdy jest lepsza alternatywa w postaci kart AMD? Problem polega na tym, że Radeony VII są już niedostępne. Obecnie można dostać tylko Navi, a kolejna generacja dopiero będzie zapowiedziana.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3080 osiaga świetne wyniki w kopaniu Ethereum, jednak nie tak dobre jak stary Radeon VII

 0