GeForce RTX 3080 Ti podkręcony do 2.8 GHz - dzięki GALAX Hall of Fame i ciekłemu azotowi

GeForce RTX 3080 Ti podkręcony do 2.8 GHz - dzięki GALAX Hall of Fame i ciekłemu azotowi

W Chinach producent kart graficznych GALAX wydał właśnie na świat swojego flagowego GeForce RTX 3080 Ti Hall of Fame OC Lab oraz OC Lab XOC Special. Jak na razie nie można ich kupić w Polsce, czy ogólnie nigdzie indziej, ale specjalna kampania marketingowa z overclockerami pozwoliła rzucić nieco światła na opisywany produkt. Nie wiadomo też czym różnią się te dwie wersje tego samego GPU. Obie mają wbudowany przełącznik BIOS (Cisza i Wydajność), identyczne taktowanie rdzenia i TDP. Te ostatnie wynosi 400 W, choć po zniesieniu limitu w programie i przełączeniu BIOS na tryb Performance, można go zwiększyć do 450 W. O odpowiednie zasilanie zadbają trzy przewody 8-pin, które doprowadzają energię do 24 fazowej sekcji zasilania karty (14+6+4). Produkty mają wbudowany przycisk, który automatycznie zwiększa obroty wentylatorów na 100%. GALAX potwierdza też, że rdzenie obu wersji kart należą do kategorii Bin 1. Selekty mogą osiągnąć wyższe częstotliwości niż zwykle pojawiające się w kartach niższego segmentu rdzenie Bin 0.

GeForce RTX 3080 Ti w wersji GALAX Hall of Fame, podkręcony do 2.8 GHz. Karta graficzna uzyskała w 3DMark Port Royal 18726 punktów.

Do osiągnięcia częstotliwości rdzenia 2.8 GHz, posłużył oczywiście ciekły azot (LN2). Z tego też względu rozbudowany system chłodzenia, natywnie dodawany do karty, nie mógł być zastosowany, dlatego nie możemy aktualnie stwierdzić w jaki sposób radzi sobie z odprowadzaniem ciepła w normalnych warunkach. Tak czy inaczej, karty graficzne GALAX Hall of Fame są z reguły skierowane właśnie do overclockerów, choć wygląd może się podobać entuzjastom sprzętu komputerowego (biała obudowa, razem z białym PCB). Rauf – szwedzki overclocker, aktualnie zajmujący czwarte miejsce na świecie w 3DMark Port Royal (z GeForce RTX 3090), zdołał podkręcić rdzeń GeForce RTX 3080 Ti do 2775 MHz, uzyskując tym samym 18495 punktów w tym samym teście. Wynik ten został jednak pobity przez innych. OGS (Overlocked Gaming Systems), czyli zespół overclockerów, zdołał podkręcić rdzeń karty do 2.8 GHz, co benchmarku dało wynik 18726 punktów.

AMD Radeon RX 6800 XT podkręcony do 2,8 GHz z chłodzeniem LN2

Nie wiemy kiedy tak wypasiona wersja karty pojawi się w naszych sklepach i czy w ogóle kiedykolwiek zawita na europejskie stoiska. Wiemy natomiast, że karty graficzne Hall of Fame świetnie wpasowują się do wystroju gamingowych maszyn entuzjastów sprzętu. Dzięki GALAX GeForce RTX 3080 Ti Hall of Fame nie pobite zostały żadne rekordy świata, nawet podkręcając rdzeń przy pomocy ciekłego azotu. Koronę króla w teście 3DMark Port Royal, nadal dzierży najmocniejsza karta graficzna na świecie – GeForce RTX 3090 od EVGA. A Wy macie jakąkolwiek kartę graficzną w wersji Hall of Fame? Podoba Wam się taki design? Piszcie w komentarzach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3080 Ti podkręcony do 2.8 GHz - dzięki GALAX Hall of Fame i ciekłemu azotowi

 0