GeForce RTX 3090 Ti - poznaliśmy możliwy termin premiery flagowej karty NVIDII

GeForce RTX 3090 Ti - poznaliśmy możliwy termin premiery flagowej karty NVIDII

Od momentu zapowiedzi wydajnego GeForce RTX 3090 Ti minęło trochę czasu i wszystko wskazuje na to, że NVIDIA po prostu zapomniała o wypuszczeniu swojej karty graficznej do sklepów. Istnieje szansa, że wreszcie poznaliśmy datę debiutu tego modelu.

NVIDIA nie dzieli się informacjami o GeForce RTX 3090 Ti wliczając do tego datę premiery. Firma nie potwierdziła nieoficjalnej daty 27 stycznia, ani nie podała innej. Oliwy do ognia dolała wiadomość, że Zieloni poprosili partnerów o wstrzymanie produkcji autorskich wersji GeForce RTX 3090 Ti. Powodem tych wydarzeń miały być kłopoty związane ze sprzętem/BIOSem. Sytuacja najwyraźniej była dość poważna, skoro doprowadziła do kilkumiesięcznego opóźnienia. Istnieje jednak szansa, że poznaliśmy datę premiery najnowszego układu graficznego.

GeForce RTX 3090 Ti ma trafić na rynek 29 marca 2022 roku.

GeForce RTX 3090 Ti - poznaliśmy możliwy termin premiery flagowej karty NVIDII

Nowy przeciek na forum Chiphell zdradza, że 29 marca 2022 roku NVIDIA wprowadzi na rynek GeForce RTX 3090 Ti. Stanie się to po ponad 2-miesięcznym opóźnieniu. Do tej rewelacji należy podchodzić z dystansem, gdyż nie została ona potwierdzona przez producenta. Niestety nie mamy dobrych wieści dla osób oczekujących na GeForce'a RTX 3070 Ti 16 GB VRAM, ponieważ NVIDIA podobno porzuciła ów model i nie zamierza go wydawać. Być może dlatego, by nie wpływał ona sprzedaż wersji z mniejszą ilością VRAM. Konkretne powody są nieznane.

RTX 3090 Ti bazuje na pełnym GPU GA102 z 10752 rdzeniami CUDA. GPU zawiera 24 GB pamięci GDDR6X o prędkości 21 Gb/s oraz 384-bitową magistralę pamięci zapewniającą przepustowość do 1 TB/s. Model referencyjny NVIDIA ma być zasilany przez nowe 16-pinowe złącze PCIe Gen5, chociaż oczekuje się, że zastosują go partnerzy firmy w swoich autorskich modelach. Cóż należy mieć nadzieję, że termin 29 marca jest realny i czekać na nadejście GeForce RTX 3090 Ti.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3090 Ti - poznaliśmy możliwy termin premiery flagowej karty NVIDII

 0