GeForce RTX 30 Super - wyciekła potencjalna specyfikacja nadchodzących kart graficznych

GeForce RTX 30 Super - wyciekła potencjalna specyfikacja nadchodzących kart graficznych

Od jakiegoś czasu dochodzą nas słuchy, że NVIDIA przymierza się do odświeżenia swoich kart graficznych z rodziny Ampere (seria GeForce RTX 30) i w związku z tym wypuści na rynek nieco szybsze modele z oznaczeniem Super w nazwie. Właśnie otrzymaliśmy konkretne informacje na temat specyfikacji tych kart. 

Jest prawie pewne, że Zieloni zapewnią swoim kartom graficznym Ampere takie samo odświeżenie w postaci modeli Super jak w przypadku Turinga. Pytanie więc nie brzmi, czy, ale kiedy producent wypuści grafiki GeForce RTX z serii 30 Super. W sieci krążą plotki, że możemy spodziewać się ich premiery na początku 2022 roku, jednak wydaje się, że na razie to jedynie spekulacje. Znany informator kopite7kimi, który cieszy się bardzo dobrą opinią, jeśli chodzi przecieki obejmujące karty Ampere, podzielił się potencjalnymi specyfikacjami kart graficznych GeForce RTX z serii 30 Super. Nie wiemy, na jakim etapie NVIDIA znajduje się w odświeżaniu Ampere, a trzeba pamiętać, że producent potrafi zmieniać specyfikacje swoich produktów na ostatnią chwilę. Co więcej, sam kopite7kimi wątpi w niektóre punkty, dlatego zalecamy ostrożne podejście do tych danych.

kopite7kimi podzielił się potencjalnymi specyfikacjami kart graficznych GeForce RTX z serii 30 Super.

GeForce RTX 30 Super - wyciekła potencjalna specyfikacja nadchodzących kart graficznych

I tak GeForce RTX 3090 Super może otrzymać 10 752 rdzeni CUDA, co stanowi zaledwie 2,4% wzrost w porównaniu z bazowym GeForce RTX 3090. Pamięć pozostanie taka sama, a kopite7kimi nie jest pewny, czy karta nazywać będzie się GeForce RTX 3090 Super.

GeForce RTX 3080 Super może odnotować podobny wzrost liczby rdzeni CUDA co flagowy model Ampere. Karta graficzna ma otrzymać do 8960 rdzeni CUDA, czyli o 256 więcej niż GeForce RTX 3080, jednak jest prawdopodobne, że GeForce RTX 3080 Super może otrzymać upgrade pamięci do 12 GB GDDR6X, czyli o 2 GB więcej w stosunku do zwykłego GeForce'a RTX 3080.

Jeśli chodzi o GeForce RTX 3070 Super, wydaje się, że tutaj nie ma co liczyć na większe zmiany. Jeśli pogłoski się potwierdzą, karta może zachować tę samą liczbę rdzeni CUDA i pamięć co GeForce RTX 3070. Upgrade w tym przypadku może ograniczyć się do wymiany pamięci GDDR6 na szybsze GDDR6X.

Z drugiej strony GeForce RTX 3060 Super wydaje się przynosić największe ulepszenie pod względem rdzeni CUDA, ponieważ 12 GB pamięci GDDR6 może pozostać nietknięte. Mówi się, że GeForce RTX 3060 Super otrzyma 5632 rdzenie CUDA, co stanowi o 57,1% wzrost w porównaniu z GeForce RTX 3060. To z pewnością wzbudza pewne wątpliwości, zwłaszcza gdy nawet GeForce RTX 3060 Ti oferuje ich mniej (4864).

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 30 Super - wyciekła potencjalna specyfikacja nadchodzących kart graficznych

 0