GeForce RTX 4060 Ti - nowe przecieki na temat wydajności i ceny nie zachwycają

GeForce RTX 4060 Ti - nowe przecieki na temat wydajności i ceny nie zachwycają

W sieci pojawiły się właśnie nowe przecieki na temat spodziewanej wydajności i ceny karty graficznej GeForce RTX 4060 Ti. Jeśli się potwierdzą, można będzie mówić o lekkim rozczarowaniu. 

Chiński portal MyDrivers powołując się na swoje źródła twierdzi, że nadchodzący GeForce RTX 4060 Ti będzie kosztował poniżej 500 dolarów. Oznacza to, że będzie to najtańszy model z rodziny GeForce RTX 4000, z tych które dotychczas trafiły na rynek, ale wciąż trudno mówić tu o przystępnej cenowo karcie graficznej ze średniej półki. Zakładając, że cena jest bliższa 500 USD (być może nawet 499 USD), oznaczałoby to znaczny wzrost dla tej serii, ponieważ model ostatniej generacji (GeForce RTX 3060 Ti) został wyceniony przez NVIDIĘ na 399 USD.

Kopite7kimi zdradził, że wydajność tej karty będzie na bardzo zbliżonym poziomie do GeForce'a RTX 3070.

Co więcej, Kopite7kimi zdradził, że wydajność tej karty będzie na bardzo zbliżonym poziomie do GeForce'a RTX 3070, którego sugerowana cena producenta wynosi 499 USD, choć do dziś sprzedawany jest on po zawyżonych kwotach. 

Trudno jednak uznać to za zaskoczenie, ponieważ NVIDIA podniosła ceny wszystkich modeli obecnej generacji. Co więcej, jak na razie na horyzoncie nie widać, żadnej tańszej alternatywy, więc Zieloni mogą dyktować warunki w tym segmencie. Warto jednak przypomnieć, że GeForce RTX 4060 Ti korzystać ma z GPU AD106 podłączonego do 128-bitowej magistrali pamięci. Zwykle nie widzimy kart graficznych w tym przedziale cenowym z tak wąską magistralą.

Oczywiście informacje MyDrivers i Kopite7kimi nie są potwierdzone przez firmę NVIDIA, a biorąc pod uwagę to, co wiemy o tej karcie, minie dużo czasu, zanim trafi ona na rynek. Karty należy spodziewać się najwcześniej pod koniec pierwszego kwartału, a wiadomo, że NVIDIA lubi wprowadzać zmiany na ostatnią chwilę, więc radzimy nie przywiązywać się do tych przecieków. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 4060 Ti - nowe przecieki na temat wydajności i ceny nie zachwycają

 0