GeForce RTX 4070 podobno doczekał się aktualizacji specyfikacji. Gracze powinni być zadowoleni

GeForce RTX 4070 podobno doczekał się aktualizacji specyfikacji. Gracze powinni być zadowoleni

Zdaje się, że specyfikacja karty graficznej GeForce RTX 4070 właśnie uległa zmianie, o czym donosi Kopite7kimi, powołując się na swoje źródła. Tego typu zmiany na ostatniej prostej w przypadku NVIDII raczej nie powinny nikogo dziwić, jeśli przypomnimy sobie, co działo się z serią GeForce RTX 30, gdzie nawet partnerzy Zielonych w dniu premiery podawali nieaktualne dane. 

Dotychczasowe plotki na temat karty graficznej GeFoce RTX 3070 były o tyle rozczarowujące, że wspominały jedynie o 10 GB pamięci VRAM i 160-bitowej magistrali. NVIDIA mogła jednak zmienić zdanie (ponownie) i zamiast tego otrzymamy 12 GB obsługiwanych na 192-bitowej szynie. Mało tego, ta karta graficzna może też otrzymać szybszą pamięć niż wspomniane wcześniej moduły 18 Gb/s, gdyż tym razem mówi się o 21 Gb/s, czyli tej samej prędkości co w GeForce'ach RTX 4090 i 4080. Szersza magistrala i szybsza pamięć zapewnią 504 GB/s maksymalnej przepustowości, czyli o 36,5% więcej niż w poprzedniej specyfikacji GeForce'a RTX 4070.

Zdaje się, że specyfikacja karty graficznej GeForce RTX 4070 właśnie uległa zmianie, o czym donosi Kopite7kimi, powołując się na swoje źródła.

Co więcej, podobno model oznaczony numerem PG141-SKU331 zawiera 7680 rdzeni CUDA, co oznacza, że korzysta z pełnej konfiguracji GPU AD104 z 60 multiprocesorami strumieniowymi. Taka liczba rdzeni wcześniej sugerowana była raczej dla karty GeForce RTX 4070 Ti.

Kopite twierdzi teraz, że wydajność 3DMark TimeSpy Extreme dla takiej konfiguracji wzrosłaby z 10 tys. punktów do 11 tys., co oznacza, że ​​deklasuje takie GPU, jak RTX 3090 Ti, czyli flagowiec obecnej generacji.

Zapewne jednak specyfikacja ta wciąż nie jest sztywna i prawdopodobnie może jeszcze ulec zmianie. Nie oznacza to, że obecne przecieki są fałszywe, wręcz przeciwnie. Jak wyjaśnia VideoCardz, dobrym przykładem jest model GeForce RTX 3050, który otrzymał pierwszą wewnętrzną specyfikację około grudnia 2020 r., a po trzech dużych zmianach NVIDIA wypuściła ten model dopiero w styczniu tego roku. Pokazuje to, że firma ma tendencję do częstych zmian specyfikacji, a to, co raportuje Kopite, to wewnętrzne zmiany na dany moment.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 4070 podobno doczekał się aktualizacji specyfikacji. Gracze powinni być zadowoleni

 0