GeForce RTX 4070 SUPER ma być przyciętym wariantem GeForce'a RTX 4070 Ti

GeForce RTX 4070 SUPER ma być przyciętym wariantem GeForce'a RTX 4070 Ti

W ostatnich tygodniach po sieci krążą pogłoski o możliwym odświeżeniu niektórych kart GeForce RTX z serii 40, które otrzymają warianty SUPER. To nazwa, której nie widzieliśmy od czasów serii GeForce RTX 20. Właśnie otrzymaliśmy nowe przecieki na temat specyfikacji tych GPU. 

NVIDIA przywraca markę SUPER

GeForce RTX 2080 Ti była jedyną kartą graficzną generacji Turing, która otrzymała wersję „Ti”, NVIDIA wówczas wprowadziła mocniejsze warianty SUPER kart GeForce RTX 2060, RTX 2070 i RTX 2080 w drugiej połowie cyklu życia tej generacji. Marka SUPER nie była jednak kontynuowana w przypadku serii GeForce RTX 30 opartej na architekturze Ampere (zamiast tego otrzymaliśmy kilka modeli „Ti”). Mimo to ostatnie plotki wskazują na jej powrót wraz z najnowszą generacją Ada Lovelace. W ostatnim czasie kilkukrotnie pisaliśmy na temat nowych modeli SUPER. Kolejne informacje na ten temat postanowił dorzucić uznany informator @kopite7kimi.

Właśnie otrzymaliśmy nowe przecieki na temat kart graficznych GeForce RTX 40 SUPER

Nieco zamieszania

Już w pierwszym wycieku o nowych grafikach pojawił się model GeForce RTX 4070 Ti SUPER, który wywołuje sporo zamieszania. Ma to jednak sens, gdy uwzględni się, że modele Ti są lepsze od SUPER. Oznacza to, że GeForce RTX 4070 SUPER będzie słabszy od GeForce RTX 4070 Ti, który będzie słabszy od GeForce RTX 4070 Ti SUPER.

Oznacza to również, że w przypadku GeForce RTX 4080 SUPER wciąż jest miejsce na wypuszczenie GeForce RTX 4080 Ti. Oczywiście plany i ich realizacja to jedno, ale NVIDIA może wstrzymać się z odświeżeniem niektórych modeli, jeśli nie będzie na nie rzeczywistego zapotrzebowania rynku.

RTX 4070 SUPER to nieco przycięty RTX 4070 Ti

W przypadku GeForce RTX 4070 SUPER @kopite7kimi zauważa, że ​​z tego, co widział, karta „wygląda jak RTX 4070 Ti z nieco przyciętym GPU”. Informator skomentował także pierwszą serię przecieków wskazujących na GeForce RTX 4080 SUPER z 20 GB pamięci VRAM, tłumacząc, że relacja pomiędzy GeForce RTX 4080 i RTX 4080 SUPER będzie podobna do tej, którą widzieliśmy pomiędzy GeForce RTX 2080 i RTX 2080 SUPER.

Wczoraj pisaliśmy o innej ciekawostce od @kopite7kimi, który stwierdził, że ​​NVIDIA projektuje karty SUPER tak, aby były elastyczne pod względem wykorzystywanych układów graficznych. Więcej na ten tutaj znajdziecie TUTAJ

Biorąc pod uwagę wszystkie przecieki z zaufanych źródeł, wygląda na to, że karty graficzne GeForce RTX SUPER rzeczywiście powrócą na rynek. Nie wiemy jednak, kiedy to nastąpi, ale spodziewamy się, że NVIDIA może ujawnić je na początku stycznia na targach CES.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 4070 SUPER ma być przyciętym wariantem GeForce'a RTX 4070 Ti

 0