GeForce RTX 4080 w edycji ASUS x Noctua pozuje do zdjęć. Chłodzenie jest ogromne

GeForce RTX 4080 w edycji ASUS x Noctua pozuje do zdjęć. Chłodzenie jest ogromne

ASUS i Noctua znów połączyli siły. Efektem ich prac jest GeForce RTX 4080 w odsłonie z jakże charakterystycznym chłodzeniem. Zdjęcia karty trafiły do sieci. Sama stylistyka tej konstrukcji jest bliźniaczo podobna do modeli poprzedniej generacji. Uwagę przykuwa przede wszystkim ogromny system chłodzenia, który w obudowie zajmuje ponad 4 sloty.

Jeszcze w zeszłym miesiącu informowaliśmy, że ASUS planuje wypuścić kolejne karty graficzne we współpracy z firmą Noctua. Nowa generacja miała zostać ogłoszona podczas targów CES 2023 i tak też się stało. Na szczęście ASUS przygotował coś więcej niż slajdy z renderami. Na wydarzeniu obecna była prawdziwa karta, którą mogły podziwiać osoby z prasy. Do sieci trafiły oczywiście zdjęcia tej konstrukcji. Pierwszym co rzuca się w oczy jest charakterystyczne wykończenie podkreślające, że ten model został zaprojektowany we współpracy z wiodącym producentem na rynku chłodzeń, firmą Noctua.

Customowa komora parowa w połączeniu z resztą chłodzenia ma sprawić, że ten model będzie jednym z najcichszych niereferentów RTX-a 4080 dostępnych na rynku.

GeForce RTX 4080 ASUS x Noctua

Źródło: TechPowerUP

 

Co za tym idzie, nie zabrakło autorskich wentylatorów austriackiej marki. GeForce RTX 4080 w odsłonie ASUS x Noctua aktywnie chłodzi para brązowych wentylatorów NF-A12x25. Jeśli już jesteśmy w temacie chłodzenia, należy dopowiedzieć, że karta zajmie w obudowie ponad 4 sloty. Wszystko przez zastosowanie wręcz ogromnego radiatora. Ma to oczywiście swoje plusy. Customowa komora parowa w połączeniu z resztą chłodzenia ma sprawić, że ten model będzie jednym z najcichszych niereferentów RTX-a 4080 dostępnych na rynku.

GeForce RTX 4080 ASUS x Noctua

Źródło: TechPowerUP

 
GeForce RTX 4080 ASUS x Noctua

Źródło: TechPowerUP

 

Według firmy, temperatury nie przekraczają 61,7°C, co jest imponującym wynikiem jeśli chodzi o tak prądożerną kartę. W praktyce, wiele zależeć będzie od wentylacji w obudowie oraz temperatury otoczenia. Na jednym z boków tej konstrukcji umieszczono 16-pinowe złącze zasilania, co tylko potwierdza, iż patrzymy na kartę z serii GeForce RTX 4000. Jeśli chodzi o wyjścia obrazu, ASUS postanowił zastosować 3x DisplayPort oraz dwa złącza HDMI. Wydaje się, że producent wręcz musi dodawać do zestawu odpowiednią podpórkę, ponieważ bez niej, przy tej wadze, poziomu z pewnością nie będzie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 4080 w edycji ASUS x Noctua pozuje do zdjęć. Chłodzenie jest ogromne

 0