Gigabyte AORUS FO48U - szczegóły 48-calowego monitora OLED

Gigabyte AORUS FO48U - szczegóły 48-calowego monitora OLED

Gigabyte zapowiedział w kwietniu trzy gamingowe monitory z rodziny AORUS, ale szczegóły dotyczące tych produktów były bardzo skąpe. Teraz producent ujawnił konkretne informacje na temat swojego flagowego 48-calowego modelu OLED. AORUS FO48U ma ogromną przekątną 47,53 cala, więc na pewno nie jest to produkt, który zmieści się na biurku przeciętnego gracza. Chociaż panele OLED będą dostępne w mniejszych rozmiarach, 48-calowe wyświetlacze nadal są najpopularniejszym wyborem dla tych, którzy rozważają granie na OLEDzie. W tym zakresie rynek monitorów wyraźnie pozostaje w tyle za telewizorami, dlatego wielu użytkowników decyduje się na zakup telewizora LG CX 48, który oferuje podobną specyfikację w naprawdę przystępnej cenie (szczególnie w porównaniu z high-endowymi monitorami dla graczy).

Gigabyte ujawnił konkretne informacje na temat swojego flagowego 48-calowego monitora OLED.

W zależności od ceny AORUS FO48U może stać się ciekawą alternatywą dla tych użytkowników. 10-bitowy panel ma rozdzielczość 4K i oferuje 98% pokrycie gamy kolorów DCI-P3. Panel jest odświeżany z częstotliwością 120 Hz i obsługuje AMD FreeSync Premium. Chociaż Gigabyte nie podaje żadnych informacji na temat obsługi Vesa DisplayHDR, oficjalna strona Vesa potwierdza obsługę DisplayHDR 1000, co z kolei zdradza nam, że monitor pochwalić może się szczytową jasnością na poziomie co najmniej 1000 nitów. W przeciwieństwie do telewizorów z podobnymi panelami i funkcjami AORUS FO48U jest monitorem komputerowym, co oznacza, że ​​ma funkcje, których telewizory po prostu nie posiadają. Model ten ma nawet wbudowaną opcję „Dashboard”, która jest zasadniczo wyświetlaczem ekranowym (OSD) pokazującym informacje o sprzęcie w czasie rzeczywistym w formie windowsowej aplikacji. 

Acer prezentuje nowe monitory gamingowe z serii Predator. Producent ujawnił technologię SpatialLabs

Gigabyte zapowiada high-endowe monitory Aorus. HDMI 2.1, VESA HDR 1000 i 48-calowy OLED

Ponadto Gigabyte ujawnia, jakie tryby są obsługiwane przez konsolę nowej generacji z grafiką AMD RDNA2 za pośrednictwem portu HDMI 2.1. XBOX Series X obsługuje tryby 1080, 1440p i 2160p przy 120 Hz, podczas gdy PS5 oferuje taką samą kompatybilność, z wyjątkiem trybu 1440p 120 Hz. Nie ma jednak wzmianki o XBOX Series S. Tajwański producent nie podał jeszcze informacji o dostępności i cenie. Możemy być jednak pewni, że AORUS FO48U nie będzie tani, ale miejmy nadzieję, że będzie kosztował mniej niż LG CX, który wydaje się jego bezpośrednim konkurentem. W innym wypadku może być trudno o komercyjny sukces. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte AORUS FO48U - szczegóły 48-calowego monitora OLED

 0