Gigabyte Aorus FV43U to 43-calowy monitor 4K 144 Hz z DisplayHDR 1000

Gigabyte Aorus FV43U to 43-calowy monitor 4K 144 Hz z DisplayHDR 1000

Jeśli udało Wam się zakupić nowe high-endowe podzespoły PC od NVIDII, AMD lub Intela, to dobrze byłoby zainwestować także w wysokiej klasy monitor, który dobrze zaprezentuje potencjał Waszego komputera. Gigabyte ma nową ciekawą propozycję dla osób, które szukają czegoś w naprawdę dużym rozmiarze. Mowa tu o modelu FV43U, który posiada wyświetlacz o przekątnej 43 cali, więc jest nawet w stanie zastąpić telewizor, a do tego oferuje naprawdę mocną specyfikację, która powinna zadowolić większość wymagających graczy. FV43U należy do linii produktów Gigabyte Aorus i jak na swój rozmiar pochwalić może się zaskakująco cienkimi ramkami. Do tego możemy skorzystać z opcjonalnych nóżek, jeśli nie chcemy montować sprzętu na ścianie, a ten posiada nawet wbudowany tuner telewizyjny

Gigabyte ma nową ciekawą propozycję dla osób, które szukają czegoś w naprawdę dużym rozmiarze.

Gigabyte Aorus FV43U to 43-calowy monitor 4K 144 Hz z DisplayHDR 1000

Nie wiemy jeszcze, kiedy Gigabyte Aorus FV43U trafi do sprzedaży, ale azjatyckie sklepy już zaczęły przyjmować zamówienia w przedsprzedaży na ten model, co oznacza, że nie powinniśmy zbyt długo czekać, aż pojawi się na półkach. W przeliczeniu na złotówki cena monitora wynosi ok. 6000, ale trzeba pamiętać, że na rynku europejskim kwota ta może być wyższa. Co FV43U ma zatem do zaoferowania? 43-calowy panel (najprawdopodobniej IPS, ale nie mamy jeszcze bezpośredniego potwierdzenia przez producenta) wykorzystujący technologię Quantum Dot, który pochwalić może się rozdzielczością 4K i odświeżaniem 144 Hz. Niestety nie wiemy, czy monitor posiada złącze HDMI 2.1, dzięki któremu mógłby stać się idealnym kompanem dla nowych konsol i kart graficznych. 

Gigabyte ujawnił jednak, że Aorus FV43U wyposażono w 10-bitową szerokogamutową matrycę o 97% pokryciu dla przestrzeni kolorów DCI-P3. Gracze powinni ucieszyć się też z faktu, że jego maksymalna jasność to aż 1000 nitów, dzięki czemu VESA przyznała mu już certyfikat DisplayHDR 1000, co oznacza bardzo dobre wsparcie dla szerokiego zakresu tonalnego (HDR). Wietnamska strona potwierdziła także czas reakcji plamki wynoszący 1 ms (MPRT). Na chwilę obecną to wszystko, co wiadomo na temat tego monitora, ale jak tylko producent zdradzi więcej szczegółów, na pewno Was o tym poinformujemy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte Aorus FV43U to 43-calowy monitor 4K 144 Hz z DisplayHDR 1000

 0