Gigabyte AORUS Z590 Extreme Waterforce - potężna płyta z chłodzeniem wodnym i wyświetlaczem na bloku

Gigabyte AORUS Z590 Extreme Waterforce - potężna płyta z chłodzeniem wodnym i wyświetlaczem na bloku

Gigabyte AORUS Z590 Extreme Waterforce to jedna z najciekawszych płyt głównych, która oferuje wsparcie dla procesorów Intela z serii Comet Lake i Rocket Lake. Płytę zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu niestandardowego chłodzenia cieczą i wyposażono w duży monoblok chłodzący procesor i sekcję zasilania. Dostępny jest również w pełni chłodzony cieczą radiator chipsetu, a także chłodzone cieczą radiatory dysków M.2. Cała płytka drukowana jest pokryta matową czernią i metalem, a chipset i monobloki mają podświetlenie RGB, a na osłonie panelu I/O znajduje się podświetlane logo AORUS.

Gigabyte AORUS Z590 Extreme Waterforce to jedna z najciekawszych płyt dla procesorów Intela, która oferuje ciekawy design i mocną specyfikację.

Sam monoblok dodatkowo jest wyposażony w cyfrowe wskaźniki temperatury wody i temperatury procesora oraz posiada wbudowaną ochronę przed wyciekiem, która automatycznie wyłączy komputer w przypadku wystąpienia awarii. Monoblok jest podłączony do wewnętrznego portu USB typu C w celu połączenia z oprogramowaniem płyty głównej. Jak przystało na flagowy model, płyta posiada sekcję zasilania VRM 20 + 1 100 A. Jest to bardzo wysokiej klasy system VRM, z dodatkową zaletą w postaci chłodzenia cieczą całego układu, co powinno przełożyć się na lepsze wyniki OC procesorów z dużą ilością rdzeni.

Producent wyposażył płytę w dwa porty USB typu C Thunderbolt 4, Intel WiFI 6E i Bluetooth 5.0 do obsługi sieci bezprzewodowej, jeden port Ethernet Aquantia 10 Gb i port Intel 2,5 Gb LAN i osiem portów USB 3.2 Gen 2. W chwili obecnej nie wiadomo jak z dostępnością, ani w jakiej cenie płyta pojawi się na rynku. Spodziewać się można, że cena Gigabyte AORUS Z590 Extreme Waterforce będzie zbliżona do płyty ASUS ROG MAXIMUS XIII EXTREME GLACIAL, która kosztuje 1500 euro.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte AORUS Z590 Extreme Waterforce - potężna płyta z chłodzeniem wodnym i wyświetlaczem na bloku

 0