Gigabyte Brix Extreme - najpotężniejszy mini PC na świecie

Gigabyte Brix Extreme - najpotężniejszy mini PC na świecie

Gigabyte prezentuje Brix Extreme - mini PC, który według producenta jest najpotężniejszym tego typu komputerem na świecie. Czekamy na weryfikację tych słów, zwłaszcza w starciu z Apple Mac Studio.

W klasie mini komputerów z systemem Windows, Brix Extreme faktycznie może w chwili obecnej być najpotężniejszy na świecie. Urządzenie korzysta z najnowszych procesorów Intela i ma imponujące możliwości w zakresie łączności. Pod obudową znajdują się procesory Intel Core 12. generacji, począwszy od 6-rdzeniowego / 8-wątkowego i3 aż po 12-rdzeniowy / 16-wątkowy i7. Nie wiadomo nic na temat pojemności pamięci RAM, chociaż producent ujawnił, że mini PC obsługuje dwukanałową pamięć DDR4 3200 MHz. Co oczywiste nie ma tutaj dedykowanej karty graficznej, jednak Gigabyte twierdzi, że grafika Intel Iris Xe oferuje 10% wzrost wydajności w porównaniu z poprzednimi wersjami.

Gigabyte wprowadza na rynek mini PC, który dzięki procesorom Intel 12. generacji ma być najpotężniejszym tego typu urządzeniem na świecie.

Gigabyte upchał podzespoły w kompaktowej obudowie 44 x 134 x 139 mm. Minikomputer został zaprojektowany tak, aby generować niski poziom hałasu. Według wewnętrznych testów Gigabyte,chłodzenie było w stanie utrzymać poziom hałasu poniżej 30 dB pod obciążeniem i osiągnął szczyt 35 dB przy trybie CPU boost. Brix Extreme może łączyć się z maksymalnie czterema wyświetlaczami 4K@60Hz i przesyłać obraz w rozdzielczości 8K, dzięki HDMI 2.1. 

Klienci będą mogli rozbudować urządzenie o dodatkowy 2,5-calowy dysk SSD/HDD, jeśli zdecydują się na nieco większą obudowę, a Gigabyte będzie również sprzedawać zestaw modernizacyjny, który obejmuje dodatkowe gniazdo m.2 2280, port LAN oraz port RS232. Na pokładzie obecne już są  2,5 G Ethernet i Wi-Fi 6E. Niestety Gigabyte nie ujawnił żadnych kwot, ale nie ma się co spodziewać cen przyjaznych dla kieszeni.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte Brix Extreme - najpotężniejszy mini PC na świecie

 0