Nowe plotki na temat PS5 Pro mówią o dużym skoku wydajności i przybliżonej dacie premiery

Nowe plotki na temat PS5 Pro mówią o dużym skoku wydajności i przybliżonej dacie premiery

O mocniejszej wersji PlayStation 5 słyszeliśmy już kilka razy, ale w sieci za sprawą RedGamingTech pojawiły się nowe plotki na ten temat, które zdradzają nie tylko możliwości PS5 Pro, ale i przybliżoną datę premiery tej konsoli. 

Zanim przejdziemy do omówienia informacji, które pojawiły się w najnowszych przeciekach, chcemy podkreślić, że na chwilę obecną to tylko plotki, do których lepiej podchodzić z bardzo dużą rezerwą, tym bardziej że RedGamingTech nie zdradza swoich źródeł, więc nie jesteśmy w stanie zweryfikować ich wiarygodności. Mając to na uwadze, możemy przejść do szczegółów - i tak PlayStation 5 Pro podobno zostanie wydane pod koniec 2023 roku lub w 2024 roku. Co zrozumiałe, konsola przyniesie kilka ulepszeń w stosunku do podstawowej wersji konsoli, jeśli chodzi o różne technologie, takie jak wydajność czy możliwości w ramach technologii ray tracing.

Z przecieku wynika, że nowa wersja konsoli PlayStation 5 zapewnia 2-krotnie wyższą wydajność od standardowego PS5...

Z przecieku wynika, że nowa wersja konsoli PlayStation 5 zapewnia 2-krotnie wyższą wydajność od standardowego PS5, a w przypadku śledzenia promieni, czyli ray tracingu, spodziewać mamy się nawet 2,5-krotnej różnicy na korzyść wersji Pro. Poza tym nowy wariant ma być zaprojektowany, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z tytułów PlayStation VR.

Mówi się również, że nadchodząca konsola wykorzystywać będzie zaawansowane techniki rekonstrukcji. Co ciekawe, podobno nie chodzi tu o FSR 2.0 od AMD, ale o autorską technologię Sony, która działać będzie na podobnej zasadzie. System będzie również wykorzystywał 5 nm proces TSMC, który ma być również wykorzystywany przez rdzenie Zen 4, ale inne źródło zasugerowało, że zamiast tego Japończycy mogą wykorzystać 4 nm litografię TSMC, która stanowić będzie także podstawę pod układy M2 firmy Apple.

Dziwnym zbiegiem okoliczności, plotki te pojawiły się w czasie, kiedy dochodzą nas słuchy, że Sony wysyła tajemnicze prototypu do swojej siedziby w USA. Według TweakTown to zestawy deweloperskie, które są prawdopodobnie zmodyfikowanymi konsolami PS5 przeznaczonymi dla twórców oprogramowania.

Przybliżona data premiery na przełomie 2023-2024 roku pokrywa się z tym, co pojawiło się we wcześniejszych plotkach, więc coś może być na rzeczy. Niemniej jednak, dopóki nie pojawią się przecieki z zaufanych źródeł, lepiej powstrzymać entuzjazm.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe plotki na temat PS5 Pro mówią o dużym skoku wydajności i przybliżonej dacie premiery

 0