Gigabyte DRM Fix Tool - producent rozwiązał problem z Intel Alder Lake i zabezpieczeniami DRM

Gigabyte DRM Fix Tool - producent rozwiązał problem z Intel Alder Lake i zabezpieczeniami DRM

Gigabyte wydał narzędzie Gigabyte DRM Fix Tool, które umożliwia właścicielom płyt głównych Gigabyte Z690 łatwe i szybkie wyłączenie i  włączenie rdzeni E (Gracemont) wewnątrz procesorów Alder Lake. W ten sposób udało się rozwiązać problem z zabezpieczeniami DRM w niektórych grach.

Jeszcze przed premierą procesorów Alder Lake pojawiały się informacje, że nowości Intela będą mieć problemy z niektórymi starszymi tytułami, które posiadają zabezpieczenia antypirackie. Hybrydowa mikroarchitektura Alder Lake powoduje, że rozwiązania DRM, takie jak Denuvo uważają, że dwa różne systemy uruchamiają jednocześnie tę samą grę z tym samym kluczem. Żeby rozwiązać ten problem, wystarczy stosunkowo prosta aktualizacja gry, jednak nie ma się co oszukiwać, że deweloperzy będą chętnie naprawiać kilkuletnie tytuły i dostosowywać je do współczesnego sprzętu.

Gigabyte DRM Fix Tool to narzędzie, które wyłącza rdzenie  Gracemont w procesorach Alder Lake, rozwiązując problem kompatybilności z DRM.

Na szczęście rozwiązanie problemu dostarczają sami producenci płyt głównych, którzy umożliwiają wyłączenie rdzeni Gracemont w procesorach Alder Lake. Żeby nie było jednak tak różowo, normalnie przełącznik znajduje się w BIOS-ie płyty głównej, co może być nieco problematyczne dla niedoświadczonych użytkowników. Również dla osób obeznanych z oprogramowaniem płyt głównych, żonglowanie ustawieniami w BIOS przed i po uruchamianiu gier, może być dość uciążliwe. Dlatego rozwiązanie Gigabyte, które umożliwia zmianę w dowolnym momencie bez restartu komputera, jest tak wartościowe.

Narzędzie Gigabyte DRM Fix Tool waży mniej niż jeden megabajt i nie wymaga instalacji.Jedynym wymaganiem jest to, że płyta główna musi mieć zainstalowane najnowsze oprogramowanie układowe. Narzędzie DRM Fix Tool można znaleźć na stronie Gigabyte. Niestety ​​oprogramowanie jest przeznaczone wyłącznie dla płyt głównych Gigabyte Z690, jednak skoro jeden producent wydał tak pomocny program, w ciągi kilku dni inni zapewne skopiują to rozwiązanie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte DRM Fix Tool - producent rozwiązał problem z Intel Alder Lake i zabezpieczeniami DRM

 0