Gigabyte oficjalnie zapowiada GTX 1080 Xtreme Gaming

Gigabyte oficjalnie zapowiada GTX 1080 Xtreme Gaming

O karcie GTX 1080 Xtreme Gaming wiedzieliśmy coniebądź przed oficjalną premierą Pascala. Najpierw firma Gigabyte chwaliła się teaserem w mediach społecznościowych, a wkrótce potem serwis VideoCardz udostępnił pierwsze zdjęcie. Wreszcie nadszedł czas na prezentację nowego flagowca, czyli oficjalne zdjęcia i podstawowe dane techniczne. Według słów producenta, szykuje się nam jeden z najpotężniejszych Pascali.

Gigabyte twierdzi, że model Xtreme Gaming to najwyżej taktowane wcielenie akceleratora GTX 1080 na rynku, choć dokładne wartości zegarów nie zostały jeszcze podane.

Nad zapewnieniem prawidłowych warunków pracy czuwa trójwentylatorowy system WindForce 3X, który cechuje się unikalnym ułożeniem rotorów. Otóż środkowa jednostka tłocząca jest wycofana względem dwóch skrajnych, co ponoć poprawia przepływ powietrza przez finy radiatora. Tymczasem rdzeń graficzny GP104-400 został osadzony na w pełni autorskim laminacie, wykorzystującym aż 2 złącza zasilania PCIe 8-pin. Całość zwieńczono aluminiowym backplatem i systemem podświetlenia o X-kształtnej budowie.

Jak przystało na topowy sprzęt, wraz z tytułową kartą otrzymujemy całą masę akcesoriów, w tym twardy mostek 2-way SLI o podwyższonej przepustowości (HB), a także panel frontowy 5,25'' ze złączami HDMI 2.0b oraz USB 3.0, ułatwiający podpięcie gogli wirtualnej rzeczywistości. W prezentacji nie ma ani słowa o cenie, ani o dacie premiery, ale producent chwali się za to 4-letnim okresem gwarancyjnym, który uzyskamy po rejestracji zakupionego sprzętu na odpowiedniej witrynie internetowej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte oficjalnie zapowiada GTX 1080 Xtreme Gaming

 0