Gigabyte w końcu wzmacnia laminaty w swoich pękających kartach graficznych

Gigabyte w końcu wzmacnia laminaty w swoich pękających kartach graficznych

Jedną z najbardziej zaskakujących rzeczy w najnowszej generacji kart graficznych dla graczy od NVIDII był wzrost rozmiaru i wagi tych urządzeń. To wiąże się ze zwiększonymi obciążeniami ich konstrukcji i firma Gigabyte postanowiła coś z tym zrobić. 

Za sprawą takich grafik jak GeForce RTX 4090 i RTX 4080 karty graficzne dla graczy rozrosły się do rekordowych rozmiarów, a to za sprawą masywnych radiatorów i licznych wentylatorów, które konkurują z tym, co można znaleźć we wnętrzu dedykowanej konsoli do gier. W niektórych wersjach tych kart graficznych wystąpiły niestety problemy, takie jak pęknięcia laminatów. Już w połowie zeszłego roku donosiliśmy, że karty od Gigabyte (choć nie tylko) potrafią pękać, ale producent dopiero teraz postanowił coś z tym zrobić. 

Gigabyte zdecydował się poprawić laminaty w swoich kartach graficznych GeForce RTX 4090 i GeForce RTX 4080.

Karty Gigabyte pękają, a producent odmawia naprawy

Gigabyte zdecydował się poprawić laminaty w swoich kartach graficznych GeForce RTX 4090 i GeForce RTX 4080. Wraz z nową wersją 1.1 obu kart, producent postawił na szerszą konstrukcję płytek drukowanych z większą ilością miejsca wokół złącza PCIe, kierując się uwagami użytkowników, którzy zauważyli pęknięcia na PCB wokół złącza zasilania.

Te przeprojektowane laminaty można znaleźć w nowszych wersjach kart graficznych Gigabyte GeForce RTX 4090 i RTX 4080, a także w nowej karcie GeForce RTX 4080 Super, która została wypuszczona na rynek kilka tygodni temu. Użytkownicy na Reddicie szybko zauważyli nową rewizję i wprowadzone w niej zmiany.

Wiele kart graficznych GeForce RTX 4080 i GeForce RTX 4090 wykorzystuje te same konstrukcje coolerów, pomimo faktu, że GeForce RTX 4080 nie nagrzewa się tak bardzo jak GeForce RTX 4090. Doprowadziło to do powstania cichszych, wysokiej klasy kart RTX 4080, ale osoby składające nowe PC muszą zachować większą ostrożność podczas tego procesu. Korzystanie ze wspornika GPU jest praktycznie wymogiem w przypadku tej najnowszej serii kart graficznych. Alternatywnie można zamontować procesor graficzny pionowo, jeśli obudowa obsługuje taką opcję.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte w końcu wzmacnia laminaty w swoich pękających kartach graficznych

 0