Gigabyte współpracuje z Intelem w kwestii GPU. Autorskie karty Arc trafiły do zagranicznego sklepu

Gigabyte współpracuje z Intelem w kwestii GPU. Autorskie karty Arc trafiły do zagranicznego sklepu

Wygląda na to, że mamy potwierdzenie współpracy firmy Gigabyte z Intelem w kwestii niereferencyjnych kart graficznych z linii Arc. Jeden z rosyjskich sklepów sprzedaje konstrukcje Gigabyte Arc A380 oraz A310 od ponad tygodnia. W ofercie dostępne są łącznie 3 modele, których tajwański producent jeszcze nie ogłosił. Ceny, po przeliczeniu, zaczynają się od 750, a kończą na 1020 złotych.

Kolejna marka podjęła współpracę z Intelem w kwestii produkcji autorskich wersji kart graficznych z serii Arc. Już wcześniej dostępne były informacje o pojawieniu się kilku modeli od Gigabyte na liście Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej, jednak nikt - aż do teraz - nie potwierdził ich istnienia. Jak zauważył portal VideoCardz, w ofercie jednego z rosyjskich sklepów pojawiły się aż 3 niereferencyjne wersje kart graficznych Intel Arc A380 oraz Arc A310 w wydaniu od Gigabyte. Co ciekawe, te konstrukcje są ponoć sprzedawane już od ponad tygodnia. Należy jednak zauważyć, iż żaden z trzech modeli nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony przez tajwańskiego producenta.

W ofercie jednego z rosyjskich sklepów pojawiły się aż 3 niereferencyjne wersje kart graficznych Intel Arc A380 oraz Arc A310 w wydaniu od Gigabyte.

Gigabyte Intel Arc

Źródło: DNS

Gigabyte Intel Arc

Źródło: DNS

 
Gigabyte Intel Arc

Źródło: DNS/VideoCardz

Jeśli chodzi o ceny we wspomnianym sklepie, to można powiedzieć, że karty z linii Arc od Gigabyte są całkiem niedrogie. Najtańsza z nich - A310 WINDFORCE - widnieje w kwocie 10 999 rubli, co po przeliczeniu daje 750 złotych. Pośrednim modelem jest A380 WINDFORCE OC, który kosztuje 13 999 rubli (950 złotych). Ostatnią konstrukcją, wycenioną na 14 999 rubli (1020 złotych), jest A380 GAMING OC.

Gigabyte Intel Arc

Źródło: DNS

Gigabyte Intel Arc

Źródło: DNS

Gigabyte Intel Arc

Źródło: DNS

 

Jeśli przyjrzymy się udostępnionym grafikom, łatwo można zauważyć, że każdy z modeli bazuje prawdopodobnie na tej samej płytce drukowanej, z czego dwie konstrukcje wyposażono w dodatkowe 6-pinowe złącze zasilania. Nawet radiatory są bliźniaczo podobne, z tym że najmocniejszy wariant otrzymał rurkę cieplną. Fani marki mają teraz szeroki wybór, ponieważ Gigabyte współpracuje ze wszystkimi producentami kart graficznych: NVIDIA, AMD oraz Intel. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte współpracuje z Intelem w kwestii GPU. Autorskie karty Arc trafiły do zagranicznego sklepu

 0