Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce - płyta z AIO dla procesora i VRM

Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce - płyta z AIO dla procesora i VRM

Gigabyte postanowił wprowadzić na rynek płytę główną, która pozwoli wycisnąć ile się tylko da z procesorów Intela (i przy okazji zapewne z portfela). Nowa płyta Z490 Aorus Master WaterForce ma zapewnić ekstremalne możliwości podkręcania 10. generacji procesorów Intel Core, a to dzięki wykorzystaniu chłodzenia wodnego AIO, które znajduje się w zestawie. Dołączone chłodzenie jest pokaźnych rozmiarów. Chłodnica 360 mm powinna poradzić sobie z podkręconymi układami. Oprócz chłodzenia płyta zapewnia 14-fazowy cyfrowy układ zasilania 90A, technologię Xtreme Memory z konstrukcją przeciwzakłóceniową poprawiającą podkręcanie pamięci i stabilność, najwyższej klasy zintegrowany układ dźwiękowy i bogaty panel ekranowanych wejść / wyjść.

Gigabyte ponownie wprowadza na rynek Z490 Aorus Master, tym razem w wersji wyposażonej w chłodzenie AIO, które nie tylko odprowadza ciepło z CPU, ale także VRM.

Gigabyte przypomina 10. generacja procesorów Intel Core maksymalnie oferuje 10 rdzeni / 20 wątków z TDP nawet do 125W , przy czym liczba ta jest określana na taktowania bazowego, a tym samym już przy zegarach boost wykracza znacznie poza tę wartość, nie mówiąc nawet o podkręcaniu. Oznacza to, że wysokiej jakości chłodzenie jest niezbędne do zmiany zegarów i maksymalnego wykorzystania procesora K. W przypadku długotrwałego obciążenia nie tylko procesor wymaga chłodzenia, moduły VRM płyty głównej mogą się nagrzać i być kolejnym powodem dławienia systemu. Z tego powodu Gigabyte zaprojektował płytę główną Z490 Aorus Master WaterForce z chłodzeniem wodnym, które oprócz procesora obejmuje również VRM.

Gigabyte jednocześnie postawił na prostotę montażu i założenie bloku wodnego na procesor wymaga przykręcenia jedynie czterech śrubek i to właściwie jedyna czynność jaką trzeba wykonać by połączyć płytę z chłodzeniem. Na chłodnicy znajdują się trzy wentylatory 120 mm z podwójnymi łożyskami kulkowymi. Oczywiście zarówno płyta główna, jak i zestaw AIO posiadają zsynchronizowane podświetlenie LED RGB. Specyfikacja samej płyty jest taka sama jak dla Z490 Aorus Master, jednak cena będzie znacznie wyższa i będzie się z pewnością niebezpiecznie zbliżać do 3000 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce - płyta z AIO dla procesora i VRM

 0