Gigabyte zapowiada swoje karty GeForce RTX 3060 w wersji LHR z blokadą kopania kryptowalut

Gigabyte zapowiada swoje karty GeForce RTX 3060 w wersji LHR z blokadą kopania kryptowalut

Gigabyte po cichu odświeżył swoje karty graficzne GeForce RTX 3060 i wprowadził nowy wariant LHR (Lite Hash Rate), które są wyposażone w nowy GPU, zaprojektowany specjalnie w celu blokowania algorytmów wydobywania kryptowalut. Karty graficzne z serii LHR mają rozwiązać problem z wydobywaniem kryptowalut poprzez wykorzystanie zupełnie nowych GPU Ampere, które zmniejszają o połowę szybkość wydobywania, przez co stają się nieatrakcyjne dla górników. Szał związany z cenami kryptowalut powoduje, że górnicy wykupują spore partie kart graficznych, więc w teorii takie rozwiązanie powinno choć nieco odciążyć ten segment rynku. Jest to drugie podejście do tematu, bo jak pamiętamy, pierwotnie zanim zdążyliśmy zobaczyć efekty blokady i jej wpływ na rynek, NVIDIA sama sabotowała swoje działania, udostępniając sterownik omijający blokady.

Gigabyte jest drugim producentem, który zapowiedział wprowadzenie kart RTX w wersji LHR - z blokadą wydobywania kryptowalut.

NVIDIA GeForce RTX 3060 będzie pierwszą kartą, która pojawi się w wersji LHR "Lite Hash Rate". Gigabyte odświeża swoje karty graficzne RTX 3060 Elite OC, RTX 3060 Gaming OC , RTX 3060 Vision OC i RTX 3060 Eagle, wprowadzając nową wersję GPU z rodziny Ampere w wersji GA106-302-A1, który ogranicza działanie algorytmów wydobywania kryptowalut. Gigabyte nie jest jednak pierwszy, bo nieco wcześniej również GALAX zapowiedział swoje karty graficzne GeForce RTX 30, jednak prezentacja obejmowała również niezapowiedziane jeszcze oficjalnie modele z rodzin RTX 3080 i RTX 3070, które miały trafią do sprzedaży dopiero w czerwcu i została usunięta.

Nowe karty będą oznaczone w przypadku Gigabyte jako Rev 2.0, a na liście kluczowych funkcji pojawi się opis Lite Hash Rate - w ten sposób będzie można odróżnić wersje przy zakupie. Nie wiadomo jednak, czy faktycznie informacje te znajdą się na pudełkach, czy tylko w witrynie internetowej, co oznacza, że użytkownicy dla pewności będą musieli potwierdzić kod produktu przed zakupem. Pozostałe karty pojawią się w odświeżonych wersjach LHR najprawdopodobniej w drugiej połowie roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte zapowiada swoje karty GeForce RTX 3060 w wersji LHR z blokadą kopania kryptowalut

 0