God of War 2 powstaje? Twórcy szukają chętnych do pracy

God of War 2 powstaje? Twórcy szukają chętnych do pracy

Sony Santa Monica Studio zamieściła ogłoszenie o poszukiwaniu chętnego do prac nad tajemniczym projektem firmy. Czyżbyśmy wkrótce mieli usłyszeć o kontynuacji fenomenalnie przyjętego God of War?

Najnowsze przygody Kratosa i jego syna spotkały się z tak bardzo pozytywnym przyjęciem, że jeden z twórców nie krył wzruszenia zaraz po debiucie gry. Okazało się nawet, iż był to najlepsza premiera na konsoli PlayStation 4, czego idealnym potwierdzeniem jest to, że od kwietnia produkcja znajduje się na szczycie listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Deweloperzy postanowili więc nie spoczywać na laurach, tylko dalej pracować nad marką. Aktualnie poszukują osoby na stanowisko artysty koncepcyjnego, którego główną rolą w zespole byłoby zaprojektowanie nowego rodzaju stworzeń oraz bóstw dostępnych w serii. Oczywiście ciężko na ten moment wyrokować, o jaki projekt chodzi, czy mówimy o zwykłym DLC do God of War, a może pełnoprawnej kontynuacji. Z drugiej strony pojawiają się i takie informacje jakoby Sony Santa Monica Studio nie planowało rozszerzać historii zaprezentowanej w tegorocznej odsłonie.

Autorzy najnowszego God of War zamieścili ogłoszenie o poszukiwaniu osoby na stanowisko artysty koncepcyjnego, co może sugerować, że trwają prace nad nową odsłoną serii.

Jeśli wierzyć tym pogłoskom jedynym logicznym wytłumaczeniem pozostają trwające prace nad God of War 2. Dodatkowo deweloper dość jasno podkreśla w ogłoszeniu, że potencjalny pracownik dostanie możliwość zajęcia się jeszcze niezapowiedzianym tytułem. Czy Kratos powróci jeszcze na PS4, a może będzie grą startową na next genowego PlayStation 5? Cóż, pożyjemy zobaczymy co czas przyniesie. Równie kluczowym aspektem w przypadku ewentualnej kontynuacji jest kierunek, jaki obiorą scenarzyści. Mówi się, że są dwa wyjścia: pozostanie w klimatach nordyckich, ponieważ jest to gatunek rzadko wykorzystywany w świecie wirtualnej rozrywki bądź przeprowadzka do Egiptu, czego rzekomo nie zrobiono w bieżącej odsłonie z powodu konkurencyjnego Assassin's Creed: Origins zlokalizowanego właśnie w kraju legendarnej Kleopatry. Notabene jeśli czujecie, że podołacie zadaniu zajrzyjcie na stronę z ogłoszeniem oraz do naszej recenzji God of War, by przekonać się, czy faktycznie jest taki dobry jak go fani opisują.

Pokaż / Dodaj komentarze do: God of War 2 powstaje? Twórcy szukają chętnych do pracy

 0