God of War doczeka się ekranizacji? W produkcję może być zaangażowane Amazon Studios

God of War doczeka się ekranizacji? W produkcję może być zaangażowane Amazon Studios

God of War to kultowa seria dla fanów PlayStation, a jej ostatnia część trafiła niedawno na pecety, więc fani blaszaków również mogli zachwycić się przygodami Kratosa i jego syna. Teraz wygląda zaś na to, że marka może wkrótce wyjść poza świat gier wideo i trafić na ekrany naszych telewizorów.

Jak podaje Deadline, Amazon Studios i dział Sony PlayStation Productions prowadzą rozmowy na temat produkcji serialu telewizyjnego God of War. Portal donosi, że w projekt zaangażowani są Mark Fergus i Hawk Ostby, najbardziej znani z pracy nad serialem The Expanse i filmem Ludzkie dzieci. Poza tymi szczegółami Deadline nie udało się uzyskać zbyt wielu innych informacji na temat adaptacji, a jak można było się spodziewać, zarówno Sony, jak i Amazon, odmówiły komentarza na temat tych doniesień.

Jak podaje Deadline, Amazon Studios i dział Sony PlayStation Productions prowadzą rozmowy na temat produkcji serialu telewizyjnego God of War.

Garść nowych informacji o God of War na PS4

God of War to jedna z najdłużej wspieranych serii Sony, obejmująca siedem gier na cztery konsole (po dwie odsłony debiutujące na PS2, PSP i PS3 i jedna na PS4). Najnowsza część w serii, zatytułowana po prostu God of War z 2018 roku, stanowi jej swoisty miękki restart. W tym przypadku twórcy nie tylko zmienili mitologię grecką na nordycką, ale i wprowadzili postać Atreusa, syna głównego bohatera. Kontynuacja God of War Ragnarok jest obecnie opracowywana w Santa Monica Studio i ma się ukazać jeszcze w tym roku (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem). Jej historia rozpocznie się praktycznie dokładnie tam, gdzie zakończyła się ostatnia część. 

 

Jeśli nieoficjalne doniesienia mówią prawdę, będzie to czwarta marka PlayStation, która otrzyma film i/lub serial od niedawno utworzonej jednostki PlayStation Productions firmy Sony. Dział ten obecnie oficjalnie realizuje trzy projekty. Przede wszystkim współpracuje z HBO przy produkcji serialu telewizyjnego opartego na hitowym The Last of Us od Naughty Dog, w którym zagrają Pedro Pascal, Bella Ramsey i Nick Offerman. Pracuje również nad filmem Ghost of Tsushima i serialem Twisted Metal, który będzie transmitowany na platformie Peacock.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: God of War doczeka się ekranizacji? W produkcję może być zaangażowane Amazon Studios

 0