Gogle Apple Vision Pro mogą osiągać wyższe odświeżanie ekranu. To jednak nie wszystko

Gogle Apple Vision Pro mogą osiągać wyższe odświeżanie ekranu. To jednak nie wszystko

Chociaż do rynkowej premiery gogli Apple Vision Pro zostało jeszcze sporo czasu, już teraz znamy całkiem sporo informacji na ich temat. Już dość dawno temu dowiedzieliśmy się, że akcesorium będzie wyświetlało obraz z częstotliwością 90 Hz. Według nowych ustaleń, wartość ta jest domyślna i może się zwiększać.

Nowe przecieki o Apple Vision Pro

W trakcie ostatniego wydarzenia WWDC (Worldwide Developers Conference), Apple przedstawiło światu zupełnie nowy sprzęt. Chodzi oczywiści o gogle mieszanej rzeczywistości nazwane Vision Pro. Na ich rynkową premierę będziemy musieli niestety jeszcze poczekać, bowiem ta spodziewana jest dopiero w 2024 roku. Mimo to, o goglach już teraz wiemy naprawdę sporo. Jeszcze w czerwcu dowiedzieliśmy się, że urządzenie wspiera odświeżanie obrazu 90 Hz. Teraz pojawiły się nowe informacje w tej kwestii. Według przecieków zamieszczonych w serwisie Weibo, wspomniane 90 Hz to tylko podstawowa częstotliwość odświeżania ekranu w Vision Pro. Maksymalnie sprzęt ma osiągać 100 Hz. Zdaje się, że odświeżanie będzie tutaj zależało od treści, która będzie w danym momencie pokazywana.

Według przecieków zamieszczonych w serwisie Weibo, wspomniane 90 Hz to tylko podstawowa częstotliwość odświeżania ekranu w Vision Pro. Maksymalnie sprzęt ma osiągać 100 Hz.

To jednak nie wszystko. Przecieki mówią także, iż za dostawy wyświetlaczy dla Apple Vision Pro odpowiada Sony, a rozmiar samego panelu wynosić ma 1,42". Autor twierdzi również, że rozdzielczość ekranu to 3648 x 3144. Zdaje się jednak, iż chodzi tutaj o wartość tylko dla jednego z dwóch paneli (po jednym dla każdego oka), ponieważ Apple w swoich materiałach promocyjnych mówi o niestandardowym systemie wyświetlaczy micro-OLED z 23 milionami pikseli. Idąc dalej, zagęszczenie pikseli wynosić ma 3387 ppi, a maksymalna jasność 5000 nitów. I na tym kończą się nowe pogłoski.

Brak odświeżania 120 Hz może wynikać z małej baterii

Pozostaje tylko pytanie, dlaczego Apple nie zdecydowało się na wyższe odświeżanie 120 Hz, które przecież stosuje zarówno w MacBookach, jak i iPhonach. Być może ograniczenie stanowiła tutaj niewielka bateria (około 6500 mAh). Taka pojemność ma wystarczyć na 2 godziny użytkowania Vision Pro. Dodatkowe 30 Hz skróciłoby tylko ten czas, więc może właśnie dlatego Apple zdecydowało się na pośrednie 90 Hz (i 100 Hz maksymalnie).

Jakiś czas temu Apple wypuściło zestaw do tworzenia oprogramowania dla systemu visionOS. Deweloperzy mają zatem sporo czasu na przygotowanie aplikacji do premiery gogli. Ostatnio nawet zespół UTM pochwalił się uruchomieniem maszyny wirtualnej z systemem Windows XP właśnie w środowisku visionOS. To ważne, aby twórcy wyrobili się z oprogramowaniem do premiery, bo bez tego gogle mogą nie być aż tak atrakcyjnym produktem na starcie. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gogle Apple Vision Pro mogą osiągać wyższe odświeżanie ekranu. To jednak nie wszystko

 0