Gogle VR Valve Index oficjalnie zapowiedziane. Pełna prezentacja w maju

Gogle VR Valve Index oficjalnie zapowiedziane. Pełna prezentacja w maju

Twórcy Steam oficjalnie zapowiedzieli nowe gogle wirtualnej rzeczywistości Valve Index, których pełna prezentacja, a także zapewne premiera odbędzie w maju bieżącego roku. Póki co otrzymaliśmy tylko tajemniczą grafikę i strzępek informacji w kwestii tego, czego powinniśmy oczekiwać po nowym produkcie amerykańskiego giganta. Z dostępnych informacji wynika, że gogle VR wyposażono w szerokokątne kamery, a do tego najpewniej otrzymamy opcję wewnętrznego śledzenia. Na klipie widzimy też suwak IPD, który odpowiada za indywidualny PD (odległość źrenic) użytkownika. Należy podkreślić, że dotychczas w zakresie VR Valve współpracowało z HTC i nie wiemy jak bardzo nowe rozwiązanie różni się od na przykład HTC Vive czy konkurencyjnego Oculus Rift.

Valve potwierdziło istnienie nowych gogli VR. Większej ilości informacji, a także najpewniej premiery powinniśmy oczekiwać w maju bieżącego roku.

Gogle VR Valve Index oficjalnie zapowiedziane. Pełna prezentacja w maju

Istnienie Valve Index nie jest wielką tajemnicą. Pierwsze zdjęcia przedstawiające gogle pojawiły w listopadzie ubiegłego roku, aczkolwiek prezentowały one jedynie wczesną prototypową wersję, która różni się od aktualnego wydania. Sugerowały one, że Index podobnie jak Vive oraz Rift zostanie wyposażony w identyczny zestaw audio. Natomiast powołujący się na anonimowe źródło serwis Upload VR twierdzi, że produkt Valve posiada nieco lepsze od konkurencyjnych rozwiązań 135-stopniowe pole widzenia. Z kolei dostępna rozdzielczość wyniesie 2880 x 1600 pikseli, czyli tyle samo co w przypadku Vive Pro. Główną grą startową ma być z kolei nowa odsłona z serii Half-Life dostosowana do zabawy VR. Nie powinniśmy więc oczekiwać pełnoprawnej produkcji na miarę Half-Life 2: Episode 3.

Na ten moment są to tylko przypuszczenia i na ich ewentualne potwierdzenie musimy jeszcze zaczekać. Cieszy natomiast wzrost konkurencji na rynku sprzętu do wirtualnej rzeczywistości. Niedawno oficjalnego potwierdzenia doczekał się Oculus Rift S, który chociaż nie będzie rewolucją a ewolucją względem poprzedniego modelu to z pewnością stanowi ciekawą propozycję dla wielu użytkowników. W tym przypadku zastosowana rozdzielczość wynosi 1280 x 1440 pikseli na oko. Ponadto producent nie zapomniał o funkcji Passthrough+ umożliwiającą użytkownikom widzenie otoczenia poprzez kamery znajdujące się wokół urządzenia. Cenę zestawu zawierającego dwa kontrolery wyceniono na 399 dolarów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gogle VR Valve Index oficjalnie zapowiedziane. Pełna prezentacja w maju

 0