Google Chrome na iOS będzie zabezpieczać karty w trybie incognito wykorzystując do tego biometrię

Google Chrome na iOS będzie zabezpieczać karty w trybie incognito wykorzystując do tego biometrię

Google testuje zabezpieczenia biometryczne w Chrome na iOS. Użytkownicy urządzeń z systemem Apple będą mogli zablokować karty incognito z wykorzystaniem technologii Face ID lub Touch ID. W praktyce zakładki w tym trybie zostaną rozmyte w menedżerze zadań oraz w trakcie przeglądania kart przeglądarki do chwili aż właściciel nie dokona uwierzytelnienia biometrycznego. Opcję znajdziemy w ustawieniach prywatności, aczkolwiek deweloperzy zaznaczyli, że jest ona dostępna wyłącznie w testowym wydaniu Chrome 89 i do wszystkich zainteresowanych trafi w nadchodzącej przyszłości. Chrome 89 ma zadebiutować na początku marca, ale nie jest jasne, czy obsługa Face ID będzie gotowa na czas. Funkcja ta jest podobna do trybu Samsunga dedykowanego przeglądarce mobilnej, który umożliwia blokowanie kart za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy lub odcisku palca.

Google testuje zabezpieczenia biometryczne w Chrome na iOS. Użytkownicy urządzeń z systemem Apple będą mogli zablokować karty incognito z wykorzystaniem technologii Face ID lub Touch ID.

Dobrze, że amerykański gigant chce zadbać o bezpieczeństwo użytkowników i z pewnością w takim przypadku nikt niepowołany nie powinien uzyskać dostępu do treści mających pozostać tylko do naszej wiedzy. Nie jest to jedyna nowość zmierzająca do najnowszego wydania przeglądarki Google. Producent dużą wagę zaczyna przykładać do kwestii prywatności, czego efektem będzie wprowadzenie Privacy Sandbox, który pozwoli zastąpić indywidualne namierzenie ludzi po plikach cookies. Wydanie komputerowe doczeka się łatwego udostępniania wyświetlanych stron na większości komunikatorów m.in. Messenger, WhatsApp czy Telegramie.

Do tego odblokowania doczeka się NFC API, które, choć trafiło do Chrome 81 pozostawało domyślnie zablokowane. Osoby korzystające ze sprzętu wykorzystującego starsze procesory muszą pamiętać, że niebawem przeglądarka przestanie być w ich przypadku wspierana. Chodzi jednak o naprawdę stare układy, bo na liście znajdują się procesory nawet z 2005 roku więc szansa, że ktoś akurat z nich korzysta pozostaje niewielka. Oznacza to, że procesory starsze niż Intel Core 2 Duo i AMD Athlon 64 nie będą już obsługiwać przeglądarki, ponieważ wszystkie starsze elementy nie mają zestawu instrukcji SSE3.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Chrome na iOS będzie zabezpieczać karty w trybie incognito wykorzystując do tego biometrię

 0