Google Chrome wprowadza przydatną funkcję

Google Chrome wprowadza przydatną funkcję

Google Chrome otrzymał element, który ucieszy osoby korzystające z trybu Incognito i pozwoli zwiększyć nasze bezpieczeństwo. To nie wszystko nad czym pracują programiści.

Google Chrome w wersji mobilnej wprowadza blokadę kart Incognito za pomocą biometrii. Po wyjściu z trybu Incognito aplikacja zablokuje otwarte karty i aby zdjąć blokadę należy skorzystać z funkcji rozpoznawania twarzy albo czytnika linii papilarnych. Niestety nowość nie funkcjonuje idealnie i są pewne błędy, aczkolwiek należy pamiętać, iż to opcja testowa. W celu włączenia tej metody zabezpieczenia musimy wpisać w pasku adresu chrome://flags a w sekcji eksperymentalnych flag odszukać "Enable device reauthentication for Incognito (#incognito-reauthentication-for-android)" i zmienić Default na Enabled, na koniec zresetować Chrome.

Google Chrome blokuje karty Incognito za pomocą biometrii.

Google Chrome Incognito biometria
Google Chrome wyszukiwanie

To nie wszystko bowiem Google Chrome od dłuższego czasu testuje pasek boczny z panelem wyszukiwania, który pozwala na praktyczne szukanie treści bez konieczności uruchamiania nowej karty. Domyślnie pozostaje on niewidoczny, ale łatwo uzyskamy do niego dostęp. Wystarczy, że zaznaczymy dany tekst, a następnie klikniemy prawy przycisk myszki i wybierzemy stosowną opcję znalezienia interesującej nas informacji za pomocą wyszukiwarki Google. Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone w okienku po prawej stronie przeglądarki. Narzędzie aktywujemy w chrome://flags, w sekcji eksperymentalnej włączając "Side search" "Side Search DSE  support".

Oprócz tego w wersji testowej zaimplementowano funkcję bezpieczeństwa, która przyda się osobom korzystającym z autouzupełniania haseł na różnych stronach internetowych. Jej działanie zaprezentowano na powyższym tweecie. Dobrze, że Chrome regularnie się rozwija i wprowadza przydatne rozwiązania. Przeglądarka internetowa Google pozostaje liderem rynku i według statystyk Statcounter ma 65.52 udziałów, natomiast drugie miejsce zajmuje Safari 18.78% a trzecie Microsoft Edge 4.3%%.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Chrome wprowadza przydatną funkcję

 0