Google Chrome wzbogaci się o funkcję, dzięki której zapiszemy klatki z dowolnego filmu

Google Chrome wzbogaci się o funkcję, dzięki której zapiszemy klatki z dowolnego filmu

Google Chrome co i rusz wzbogaca się o nowe funkcje, a jedna z nich przypadnie do gustu użytkownikom, którzy wycinają fragmenty z filmów. Chodzi o opcję wycinania klatek z dowolnego filmu.

Jeden z ekspertów do spraw oprogramowania dostrzegł w testowej wersji Google Chrome funkcję pozwalającą zapisywać klatki z dowolnego filmu na YouTube. Warto wspomnieć, że jakiś czas temu zaimplementowano narzędzie do kopiowania klatek wideo z odtwarzanych materiałów, aczkolwiek istnieje ograniczenie w postaci braku opcji zapisania klatki jako pliku. Teraz ma to zostać wyeliminowane. Gdy dwukrotnie klikniemy prawym przyciskiem myszki na odtwarzacz YouTube pojawi się nowa funkcja: Zapisz klatkę wideo jako…

Google Chrome pozwoli zapisywać klatki z dowolnego filmu na YouTube.

Klatka zostanie zapisana w formacie PNG i w tej samej rozdzielczości co ustawiona na odtwarzaczu. Obecnie dostęp do tej opcji jest mocno ograniczony i korzysta z niego niewielka grupa użytkowników przeglądarki internetowej. Nie wiadomo, kiedy będzie wprowadzona na stałe, lecz wskazuje się, że zadebiutuje w Chrome 120. Użycie jej ma być możliwe wyłącznie w serwisie YouTube.

W międzyczasie dostępnych jest mnóstwo mniej lub bardziej godnych zaufania rozszerzeń, które mogą replikować to zachowanie. Możliwe jest również skorzystanie z narzędzia innej firmy, aby pobrać dany film i wyeksportować klatkę za pomocą narzędzia lokalnego. Miejmy nadzieję, że Google Chrome nie tylko wprowadzi przydatne narzędzia, ale także ograniczy zasobożerność, która mimo różnych usprawnień w tym zakresie nadal pozostaje na wysokim poziomie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Chrome wzbogaci się o funkcję, dzięki której zapiszemy klatki z dowolnego filmu

 0