Google Pixel Fold 2 z chipem Tensor G4 i 16 GB RAM podobno jest już w testach

Google Pixel Fold 2 z chipem Tensor G4 i 16 GB RAM podobno jest już w testach

Google Pixel Fold zadebiutował na rynku w maju zeszłego roku jako pierwszy składany smartfon giganta technologicznego. Ten "składak" jest napędzany przez autorski układ SoC Tensor G2 firmy Google. Teraz pojawiają się informacje o Pixel Fold 2, kontynuacji oryginalnego modelu.

Według doniesień, nadchodzący flagowy składany telefon będzie korzystał z chipsetu Tensor G4 o kodowej nazwie "zumapro". Spodziewać się można, że modele Pixel 9 i Pixel 9 Pro, których premierę zaplanowano na październik, również będą działać na tym samym chipsecie. Według raportu Android Authority, Google obecnie testuje chipset Tensor G4 zamiast wcześniejszego Tensora G3. Wcześniejsze prototypy składanego urządzenia miały chipset Tensor G3 o kodowej nazwie "zuma".

Jeśli przeciek dotyczący procesora się potwierdzi, Pixel Fold 2 pojawi się na rynku wraz z serią Pixel 9 w październiku, a nie w maju, jak pierwotny Pixel Fold.

 

Prototypy Pixela Fold 2 obecnie dysponują 16 GB pamięci RAM LPDDR5 i 256 GB pamięci UFS 4.0, co stanowi znaczną poprawę w porównaniu do ubiegłorocznego modelu Pixela Fold, który wyposażony był w 12 GB pamięci RAM LPDDR5 i 256 GB pamięci UFS 3.1. Zwiększenie pojemności wbudowanej pamięci może pozwolić na rozbudowanie funkcji sztucznej inteligencji.

Google Pixel Fold został po raz pierwszy zaprezentowany w maju zeszłego roku podczas wydarzenia Google I/O 2023, w cenie 1799 dolarów za podstawową wersję z 256 GB pamięci. Jeśli chodzi o specyfikację, Google Pixel Fold posiada 7,6-calowy wyświetlacz wewnętrzny (1840 x 2208 pikseli) o częstotliwości odświeżania 120 Hz oraz 5,8-calowy wyświetlacz zewnętrzny OLED Full HD+ (1080 x 2092 pikseli). Napędzany jest przez układ SoC Google Tensor G2, współpracujący z chipem zabezpieczającym Titan M2 oraz 12 GB pamięci RAM LPDDR5.

Pixel Fold jest wyposażony w potrójny aparat tylny, składający się z 48-megapikselowego głównego obiektywu szerokokątnego, 10,8-megapikselowego aparatu ultraszerokokątnego i 10,8-megapikselowego podwójnego teleobiektywu PD. Google wyposażyło urządzenie w baterię 4821 mAh z obsługą ładowania 30 W i ładowania bezprzewodowego.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Pixel Fold 2 z chipem Tensor G4 i 16 GB RAM podobno jest już w testach

 0