Google prezentuje Pixel 8 i Pixel 8 Pro przed oficjalną premierą

Google prezentuje Pixel 8 i Pixel 8 Pro przed oficjalną premierą

Ponieważ świat technologii czeka na premierę iPhone’a 15 od Apple, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, Google stara się, abyśmy nie zapomnieli, że wkrótce zadebiutują też nowe Pixele. Firma opublikowała na YouTube zapowiedź Pixela 8 i Pixela 8 Pro, ujawniając, że telefony będą dostępne w przedsprzedaży tego samego dnia, w którym zostaną ogłoszone, czyli 4 października. Przy okazji możemy też zerknąć na nowy zegarek firmy. 

Pixela 8 i Pixela 8 Pro

Biorąc pod uwagę liczne wycieki dotyczące Pixela 8, Pixela 8 Pro i Pixel Watch 2, można śmiało powiedzieć, że o tych trzech urządzeniach wiemy już praktycznie wszystko, przynajmniej z wizualnego punktu widzenia. Google postanowiło jednak pokazał w całości wszystkie trzy urządzenia, abyśmy mogli w pełni się im przyjrzeć. Trzeba przyznać, że design tych urządzeń może się podobać, gdyż wyróżniają się one na tle modeli, które próbują naśladować iPhone'y. 

Google stara się, abyśmy nie zapomnieli, że wkrótce zadebiutują też nowe Pixele.

Wideo na YouTube opublikowane przez Google przedstawiają Pixela 8, wariant Pro oraz zegarek Pixel Watch 2. Urządzenia te wyglądają dokładnie tak, jak sugerowały przecieki, co w tym przypadku trudno uznać za wadę. Zresztą możecie sami to ocenić. 

Nadchodzące Pixele pojawiały się ostatnio wielokrotnie w przeciekach, w tym także bezpośrednio od Google. Na początku tego tygodnia firma opublikowała (i usunęła) 360-stopniowy symulator Pixel 8 Pro, który umożliwiał odwiedzającym obracanie wirtualnego urządzenia i oglądanie go pod każdym kątem. Ten „wyciek” potwierdził wcześniej ujawnione funkcje, takie jak czujnik temperatury, fizyczne gniazdo karty SIM i trzy dostępne kolory (niebieski, porcelanowy i czarny). Firma opublikowała także zdjęcie osoby trzymającej porcelanowego Pixela 8 Pro tego samego dnia, w którym Apple rozesłało zaproszenia na wydarzenia związane z iPhonem.

Inne przecieki wskazują, że Pixel z wyższej półki będzie wyposażony w 50-megapikselowy aparat główny (przepuszczający o 50 procent więcej światła) i 64-megapikselowy aparat ultraszerokokątny z sensorem Sony. Ponadto oczekuje się baterii o pojemności 5000 mAh i maksymalnej prędkości ładowania 27 W.

Pixel Watch 2

Oprócz Pixela 8 Google pokazało także nowy zegarek, Pixel Watch 2. Wszystkie szczegóły poznamy już za niecałe cztery tygodnie i po cichu liczymy na to, że firma w końcu zdecyduje się na oficjalną dystrybucję Pixeli w naszym kraju. 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google prezentuje Pixel 8 i Pixel 8 Pro przed oficjalną premierą

 0