Google przejmie część zasobów HTC za 1,1 mld USD. Vive nadal niezależne

Google przejmie część zasobów HTC za 1,1 mld USD. Vive nadal niezależne

Firma Google właśnie potwierdziła przejęcie części pracowników z mobilnego biznesu HTC. Kwota transakcji to aż 1,1 mld USD.

Obydwie korporacje współpracowały ze sobą niedawno zarówno przy smartfonach Google Pixel - zarówno poprzedniej, jak i nadchodzącej iteracji. - Jesteśmy niesamowicie podekscytowani tym, czego będziemy mogli dokonać razem jako jedna ekipa - wyjawił Rick Osterloh, kierownik działu hardware w Google, na swoim blogu. Z tajwańskiej firmy do amerykańskiego giganta z Mountain View odejdzie około 2000 osób (za New York Times), głównie zajmujących się badaniami i projektowaniem sprzętu, przy czym w HTC nadal pozostanie drugie tyle personelu.

Umowa pomiędzy Google i HTC to bardziej nabycie talentu pracującego dla tej drugiej z firm niż tradycyjne przejęcie infrastruktury. Długofalowa przyszłość HTC jest jednak niewiadomą.

HTC pozostanie autonomiczną spółką, a jedynie zostanie uszczuplone o pewną ilość pracowników. Co ciekawe, umowa nie będzie miała żadnego wpływu na HTC Vive. Azjatycka korporacja nie zamierza jednak być aktywna na polu mobilnym i już aktywnie pracuje nad następnym flagowcem. Mimo wszystko nie wiadomo czy po ukończeniu prac nad następcą U11, HTC nadal będzie chciało pozostać na rynku mobilnym. Mimo wszystko zrezygnowanie z tego segmentu stworzyłoby problem dla operatorów sieci komórkowych, już zaopatrzonych w produkty Tajwańczyków. A to sytuacja wielce niepożądana. Z drugiej zaś strony dzięki zastrzykowi gotówki, HTC mogłoby nadać większy priorytet platformie Vive, która rywalizuje na płaszczyźnie VR. Póki co, status quo koncernu pozostaje jednak niezachwiane. Umowa z Google wejdzie w życie z początkiem 2018.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google przejmie część zasobów HTC za 1,1 mld USD. Vive nadal niezależne

 0