Google rozwiąże problem z zarządzaniem pamięcią RAM w Pixel 3

Google rozwiąże problem z zarządzaniem pamięcią RAM w Pixel 3

Google potwierdziło, że wie o problemach z prawidłowym zarządzaniem dostępną pamięcią występujących w smartfonach Pixel 3 i Pixel 3 XL. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, pamięć RAM powoduje nieoczekiwane awarie aplikacji uruchomionych we wspomnianych smartfonach. Kłopoty pojawiały się przeważnie w sytuacji, gdy użytkownicy mieli odpalonych kilka programów jednocześnie, co w konsekwencji powodowało reset aplikacji w trakcie ich przełączania. Z pewnością dostępne w Pixel 3 i Pixel 3 XL 4 GB pamięć RAM spokojnie wystarczy do obsłużenia np. aparatu oraz programu do strumieniowania muzyki, jest to więc efekt jakiegoś błędu, który Google zgodnie z oświadczeniem postanowiło naprawić w ramach kolejnej aktualizacji. I o ile odpowiednie rozwiązanie nie znalazło się we wcześniejszej aktualizacji dla obu urządzeń, to z całą pewnością pojawi się w grudniowym zbiorze poprawek.

Google potwierdziło, że rozwiąże występujący w Pixel 3 i Pixel 3 XL problem z zarządzaniem pamięcią RAM powodujący reset kilku uruchomionych jednocześnie aplikacji.

Google rozwiąże problem z zarządzaniem pamięcią RAM w Pixel 3

Przypomnijmy, iż smartfony Google Pixel 3 oraz Pixel 3 XL pojawiły się na rynku w ubiegłym miesiącu. Podobnie jak w poprzednich modelach, jedną z kluczowych kwestii jest tu aparat. Jeśli chodzi o tylną kamerę, Google wykorzystało matrycę 12,2 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, przysłoną f/1.8, a także pikselami o wielkości 1.4µm. Większą rolę niż w poprzednich modelach odgrywa również dostępne oprogramowanie oparte na HDR+ i Top Shot, czyli sztucznej inteligencji, która wykonując serię zdjęć, a następnie wybierając te właściwe, sprawia, że unikniemy np. efektu zamkniętych oczu. Na pokładzie Pixel 3 znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 845 o niższych taktowaniach - 2.5 GHz dla wysokowydajnych rdzeni i 1.6 GHz dla energooszczędnych.

Zobacz: Smartfony Pixel 3, Pixel 3 XL i inne nowości zaprezentowane przez Google

Ceny Pixel 3 oraz Pixel 3 XL ustalono na kolejno - 799 dolarów i 899 dolarów. Niestety na ten moment nie posiadamy informacji, jakoby telefony oferowano w polskich sklepach. Zgodnie z dostępnymi w sieci opiniami, najnowsze urządzenia Google to udane telefony, którym niestety przytrafiła się dość bolesna wpadka z zarządzaniem dostępnymi zasobami pamięci RAM. W praktyce błąd uniemożliwia działanie urządzeń na pełnych obrotach, ograniczając także możliwości korzystających z nich użytkowników. Dobrze więc, że Google postanowiło zadziałać w miarę szybko, eliminując występujący problem w ramach następnej aktualizacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google rozwiąże problem z zarządzaniem pamięcią RAM w Pixel 3

 0