Google Stadia może zostać zamknięta w niedalekiej przyszłości (aktualizacja)

Google Stadia może zostać zamknięta w niedalekiej przyszłości (aktualizacja)

Pamiętacie jeszcze Google Stadia? Platforma streamingowa żyje, ale jej żywot może niebawem dobiec końca, bowiem producent rozważa zlikwidowanie swojej usługi.

Google Stadia miała rzucić wyzwanie innym platformom do streamowania gier w chmurze, tymczasem NVIDIA GeForce Now czy Microsoft xCloud radzą sobie lepiej od konkurenta, który popada w niebyt. Stadia nie odniosła sukcesu, jakiego oczekiwał internetowy supergigant, w związku z tym rozważana jest całkowita likwidacja platformy i to w niedalekiej przyszłości. Taka decyzja nie stanowiłaby zaskoczenia, albowiem Google znane jest z tego, że zamyka usługi, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów i jeśli Stadia zawodzi, nie byłaby wyjątkiem od reguły. Sugeruje się, że do likwidacji platformy streamingowej dojdzie do końca 2022 roku.

Google Stadia ma zostać zamknięta do końca 2022 roku.

Według użytkownika Twittera, prowadzącego profil "Killed by Google" (via Gamerant) śledzącego wszystkie usługi zamykane przez Google, śmierć Stadii może nastąpić wkrótce jeszcze przed końcem lata. Źródło podaje, iż nie nastąpiłaby sprzedaż serwisu czy licencji, ale zostałaby ona całkowicie wymazana ze świata ze wszystkimi rozwiązaniami. "Killed by Google" proces ten porównał do zamknięcia innej usługi amerykańskiego giganta Play Music. Wszyscy subskrybenci Google Stadia będą poinformowani 30-60 dni przed likwidacją a ostatni miesiąc abonamentu zostanie zwrócony bez żadnych kosztów. Jest to nieoficjalna informacja, dlatego trzeba podchodzić do niej z dystansem.

Wzmianka o tym, iż Stadia straciła na znaczeniu u Google pojawiła się na początku 2022 roku. Firma zamknęła swoje wewnętrzne studia deweloperskie w ubiegłym roku, a liczba gier AAA, które trafiły do biblioteki nie jest duża mimo tego, że skupiono się przede wszystkim na wysokobudżetowych tytułach. Już na początku roku media informowały, że usługa nie wzbudza ogromnego zainteresowania korporacji i straciła na znaczeniu. Sugerowano wówczas, iż dojdzie do gruntownego przebudowania platformy w tym jej nazwy, ale najwidoczniej Google straciło cierpliwość do Stadii i zamierza się jej pozbyć. Korzystacie z Google Stadia? Żałowalibyście jej zamknięcia? Google Stadia została pierwotnie ogłoszona w 2019 roku. Abonament Pro kosztuje 39 złotych miesięcznie i zawiera 50 gier dostępnych do grania za darmo.

Aktualizacja 30.07.2022 r.

Google odniosło się do medialnych informacji o zamknięciu Stadii zapewniając, że w najbliższym czasie usługa nie będzie wyłączona, a dodatkowo dostanie kolejne gry.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Stadia może zostać zamknięta w niedalekiej przyszłości (aktualizacja)

 0