PlayStation 5 dostaje długo wyczekiwaną funkcję i kilka innych nowości

PlayStation 5 dostaje długo wyczekiwaną funkcję i kilka innych nowości

Sony udostępnia na PlayStation 5 wyczekiwane funkcje w tym wsparcie rozdzielczości 1440p. Aktualizację dostają pierwsi użytkownicy, choć nie wszyscy mogą na razie z niej skorzystać.

PlayStation 5 dostaje wyczekiwane funkcje. Największą nowością, którą zawiera aktualizacja systemowa jest obsługa rozdzielczości 1440p, co jest przydatne dla graczy korzystających z monitorów. Opcję tę od momentu premiery posiada Xbox Series X, natomiast wdrożenie jej na PS5 zajęło Sony niemal dwa lata, ale lepiej późno niż wcale. Obecnie użytkownicy mają wybór między 720p, 1080p, 1440p oraz 2160p. Gry renderowane w 1440p zostaną wyświetlone w natywnej rozdzielczości QHD, z kolei produkcje o wyższej rozdzielczości 4K skorzystają z usprawnionego antyaliasingu poprzez supersampling. Funkcja pozostaje w fazie testów i trafiła już do pierwszych użytkowników PlayStation 5, są to ludzie ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemiec i Francji.

PS5 otrzymało obsługę rozdzielczości 1440p.

PS5

W celu sprawdzenia, czy monitor lub telewizor obsługują rozdzielczość 1440p należy udać się do zakładki "Screen i video" oraz nacisnąć przycisk "Test 1440p Output". To jednak nie wszystko, co przynosi najnowsza łatka. Jak zdradziło Sony na oficjalnym blogu, kolejną nowością jest możliwość tworzenia folderów z grami w menu "Biblioteki gier". Da się stworzyć 15 folderów, z których każdy pomieści 100 tytułów. Ponadto update wprowadza dodatki do funkcji społecznościowych. Możemy teraz wysłać członkom drużyny prośbę o udostępnienie ich ekranu.

Za każdym razem, gdy członek drużyny gra w grę, będziemy mogli dołączyć do niego bezpośrednio z otrzymanego powiadomienia, bez konieczności oczekiwania na zaproszenie. Oprócz tego wyślemy wiadomości głosowe czy użyjemy nowych naklejek dodanych do czatu tekstowego. Nie wiemy kiedy zmiany będą udostępnione wszystkim posiadaczom PS5, ponieważ jak wspominaliśmy w tej chwili trwają testy opisanych zmian. Co myślicie o nowinkach, które trafiają na konsolę PlayStation 5? Dajcie znać w komentarzach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 dostaje długo wyczekiwaną funkcję i kilka innych nowości

 0