Sony szykuje kolejne przejęcie? Producent PlayStation zatrudnia eksperta

Sony szykuje kolejne przejęcie? Producent PlayStation zatrudnia eksperta

Microsoft dokonał ważnych przejęć na rynku gier, ale Sony nie zamierza biernie przyglądać się działaniom konkurenta. Firma kupiła studio Bungie i podobno planuje następne przejęcia.

Sony zatrudniło człowieka, który ma przygotowywać cele do przejęcia. Jest nim Gregory McCurdy, który przez minione 7 lat pracował dla Ubera i kierował zespołem do spraw antymonopolowych w Stanach Zjednoczonych oraz pomagał w zatwierdzaniu fuzji. Ma także doświadczenie w branży gier, ponieważ 15 lat przepracował w Microsofcie. Producent PlayStation przygotował dla McCurdy'ego nowe stanowisko "głównego doradcy ds. konkurencji i regulacji" w światowych działaniach Sony. Mówi się, że firma przygotowuje grunt pod kolejne przejęcia.

Sony zatrudniło eksperta, który ma pomóc w kolejnych przejęciach.

DualShock PlayStation 4

Sony inwestuje nie tylko w studio deweloperskie, ale również e-sport. Firma kupiła Repeat.gg platformę do rozgrywek sieciowych i organizacji turniejów w popularnych grach online takich jak League of Legends, DOTA 2, Call of Duty: Warzone, Fortnite czy PUBG. Na Repeat.gg organizowane są turnieje, które mogą ułatwić wejście w e-sport, sam serwis istniejący od 2015 roku zorganizował już 100 tysięcy rozgrywek i może pochwalić się bazą 2,3 miliona użytkowników. Dlaczego producent PlayStation wchłania platformę e-sportową?

Zdaniem Stevena Robertsa, wiceprezydenta Sony do spraw globalnej sceny gier competitive krok ten pomoże zapewnić graczom rywalizację w większym zakresie niż dotychczas. Sony niedawno z powodzeniem zamknęło temat przejęcia Bungie i zapewne ma jakieś studia deweloperskie na oku, aczkolwiek na konkrety musimy jeszcze poczekać. Zatrudnienie eksperta z Ubera, który ma pewne doświadczenie w branży gamingowej, nie jest przypadkowe. Zobaczymy czy i jak na ewentualne kroki rywala odpowie Microsoft.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony szykuje kolejne przejęcie? Producent PlayStation zatrudnia eksperta

 0