Marvel's Spider-Man na PC - poznaliśmy wymagania i nowe opcje

Marvel's Spider-Man na PC - poznaliśmy wymagania i nowe opcje

Pecetowy port Spider-Mana od Insomniac zadebiutuje za kilka tygodni, w związku z czym Sony ujawniło, jakich nowych funkcji mogą oczekiwać gracze PC i jaki sprzęt muszą posiadać, aby cieszyć się grą. 

Marvel's Spider-Man to kolejny tytuł, który był dostępny wyłącznie na PlayStation, zmierzający na PC. Gra zadebiutuje na komputerach w przyszłym miesiącu i deweloper odpowiedzialny za port, Nixxes, zamierza dostarczyć tu podobny poziom jak w przypadku Horizon Zero Dawn i God of War. Wymagania systemowe również są podobne, więc nawet starsze lub słabsze komputery powinny być w stanie obsłużyć ten tytuł w rozdzielczości 1080p, ale Sony zaleca topowe karty do rozgrywki w 4K.

Marvel's Spider-Man to kolejny tytuł, który był dostępny wyłącznie na PlayStation, zmierzający na PC.

Spider-Man to pierwszy port Sony na PC ze śledzeniem promieni, oferujący odbicia zapewniane przez ray tracing w ramach nowych ustawień jakości. Port obejmie również ulepszone filtrowanie tekstur, jakość LoD, SSAO i cienie. Nie stanowi zaskoczenia, że Spider-Man na PC będzie również wspierał DLSS, różne proporcje obrazu (w tym 21:9), DLAA i możliwość konfiguracji sterowania. Nixxes dodało też obsługę adaptacyjnego spustu DualSense i dotykowego sprzężenia zwrotnego. Niestety studio nie wspomniało o obsłudze AMD FSR 2.0. Jednak God of War zyskał wsparcie FSR 2.0 w zeszłym miesiącu, więc być może potrzeba będzie nieco dłużej poczekać na aktualizację z tą technologią Czerwonych dla Spider-Mana. 

Wymagania systemowe Spider-Mana wydają się stosunkowo standardowe i do zabawy w 1080p wystarczy już GeForce GTX 1060 lub Radeon RX 580. Do grania w 4K lub z ray tracingiem Sony sugeruje GPU Ampere i RDNA 2 wyższego poziomu oraz 75 GB przestrzeni dyskowej. Szczegóły prezentuje poniższa grafika:

Marvel's Spider-Man na PC - poznaliśmy wymagania i nowe opcje

Przedsprzedaż wystartowała już na Steam i w sklepie Epic Games Store, a premiera gry nastąpi 12 sierpnia. Sony obiecało również, że Spider-Man: Miles Morales pojawi się na PC tej jesieni, a Uncharted 4 i Uncharted Lost Legacy powinny pojawić się jeszcze w tym roku. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Marvel's Spider-Man na PC - poznaliśmy wymagania i nowe opcje

 0