FIFA 23 zaprezentowana na trailerze. EA zapowiada cross-play i Hypermotion2 na PC

FIFA 23 zaprezentowana na trailerze. EA zapowiada cross-play i Hypermotion2 na PC

EA Sports przedstawiło nowe funkcje w grze FIFA 23, która pozwoli na granie z posiadaczami różnych platform sprzętowych, z kolei edycja PC dostanie next-genową technologię wprowadzoną w FIFIE 22 na PS5 i Xbox Series X.

FIFA 23 została zaprezentowana na trailerze. EA Sports zdradziło też funkcje, które zmierzają do tegorocznej edycji gry będącej ostatnią odsłoną serii na licencji Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej i widać, że Electronic Arts chce zakończyć ten etap z przytupem. FIFA 23 nie jest wprawdzie rewolucją dla marki (do czego zostaliśmy już przyzwyczajeni), ale rozwinięciem poprzedniej części. Największe zmiany odczują posiadacze komputerów, ponieważ wreszcie dostaną next-genową FIFE z technologią Hypermotion2 pozwalającą na użycie ponad 6000 nowych animacji i usprawnienie inteligencji piłkarzy. Do tego przydatny cross-play umożliwiający granie z graczami z innych urządzeń. W FIFE 23 wspólnie zagrają użytkownicy PC, Google Stadia i konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

FIFA 23 na PC dostanie technologię Hypermotion i cross-play.

Dotyczy to trybu Ultimate Team (Division Rivals, FUT Draft itd.) i zwykłych meczów online (przeciwko losowemu przeciwnikowi lub towarzyskich). Oddzielnie będą mogli grać ze sobą posiadacze PS4 i Xbox One. Niestety rozgrywka multiplatformowa przynajmniej na razie nie obejmuje trybu Wirtualnych Klubów, a to ze względu na jak podaje EA Sport zawiłości techniczne. Deweloperzy nie wykluczają implementacji funkcji cross-play również w tym wariancie zabawy w przyszłości. Wspólne granie testowano już w FIFE 22, lecz teraz obejmie ono więcej trybów i zostanie poprawione. Rynek transferowy Ultimate Team także zostanie połączony, choć nie obejmie on PC i Nintendo Switch, które mają oddzielne rynki.

Zapowiedziano ponadto nową mechanikę podejmowania ryzyka przy oddawaniu strzału, odświeżone rzuty wolne, rzuty karne oraz rzuty rożne czy ogólnie lepszą fizykę. W FIFA Ultimate Team przebudowane będą Chwile FUT i system zgrania, który da zupełnie nowy styl gry. Pewne zmiany zaliczą również Wirtualne Kluby oraz Volta, aczkolwiek na pełną prezentację musimy poczekać do 27 lipca. Wówczas EA Sports odkryje karty i ujawni wszystkie nowinki. FIFA 23 zadebiutuje na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch 30 września 2022 roku. Edycja FIFY 23 na PC kosztuje na platformie Origin 269,91 zł (podstawka) i 359,91 zł (wersja Ultimate). Gra będzie dostępna w momencie debiutu w abonamencie EA Play Pro.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA 23 zaprezentowana na trailerze. EA zapowiada cross-play i Hypermotion2 na PC

 0