Stray. Gra o kocie zalicza udaną premierę i przyciąga graczy

Stray. Gra o kocie zalicza udaną premierę i przyciąga graczy

Stray gra, w której głównym bohaterem jest kot cieszy się sporym zainteresowaniem graczy i pokazuje, że nietypowe produkcje mogą odnieść sukces.

Stray zadebiutował na PC i PlayStation 5 dwa dni temu i przez ten czas zdołał zgromadzić przed ekranami wielu graczy. Według danych serwisu Steamdb tytuł w dniu debiutu uruchomiło jednocześnie prawie 63 tysiące osób (dokładnie 62,963). W ciągu minionej doby średnia wynosiła 51,023 a aktualnie w grę gra 38,079 użytkowników platformy Valve. Nieco inne dane, ale nadal bardzo dobre podaje SteamChart i zgodnie z nimi rekord wynosi 51,455 jednocześnie aktywnych ludzi. Statystyki obejmują wyłącznie PC i jedną platformę, zaś sam tytuł pozostaje dostępny na PS5 i za darmo dla posiadaczy darmowego okresu próbnego PS Plus Extra oraz PS Plus Premium, więc rezultat zapewne jest jeszcze lepszy.

Stray to gra o kocie, która zaliczyła bardzo dobry start i przyciągnęła uwagę graczy.

Stray to idealny przykład tego, że nietypowa gra, na którą nie przeznaczono kroci odnosi sukces. Z drugiej strony trafiła ona na sezon ogórkowy, w którym nie ma gorących premier. Stray opowiada historię o zaginionym kocie będącym z dala od swojej rodziny i trafia do cyberpunkowego miasta zamieszkanego nie przez człowieka, lecz roboty, które zastąpiły ludzi w przyszłości. Kot musi rozwikłać starożytną tajemnicę oraz uciec z tego ukrytego pod betonową kopułą miasta.

Stray jest ukazaną z perspektywy trzeciej osoby grą pozwalającą spojrzeć na świat oczami kota wplątującego się w zabawne interakcje z otoczeniem. Choć mamy do czynienia z przygodową grą akcji, deweloperzy zastosowali elementy skradania, a także umożliwiającą irytowanie napotkanych mieszkańców. Podczas kociej przygody bohater zaprzyjaźnia się z niewielkim, latającym dronem znanym jako B-12, którego umiejętności będziemy musieli wykorzystać. Graliście już w Stray? Co myślicie o tej produkcji?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Stray. Gra o kocie zalicza udaną premierę i przyciąga graczy

 0