Czy Rosjanie pojawią się w grze FIFA 23? Zdecydowana odpowiedź EA

Czy Rosjanie pojawią się w grze FIFA 23? Zdecydowana odpowiedź EA

Reprezentacja Rosji w piłce nożnej w tym rosyjskie kluby zostały wycofane z gry FIFA 22 po inwazji tego kraju na Ukrainę. Czy istnieje możliwość, że Rosjanie wrócą w FIFIE 23? Na to pytanie odpowiedziało Electronic Arts.

Reprezentacja Rosji i rosyjskie kluby zostały wyrzucone z FIFY 22 po ataku kraju Władimira Putina na Ukrainę. Czy Rosjanie mogliby wrócić w zapowiedzianej ostatnio FIFIE 23? Jak ujawniło Electronic Arts, nie ma takiej opcji, więc FIFA 23 będzie pozbawiona drużyn, reprezentacji oraz zawodników Federacji Rosyjskiej. "EA Sports solidaryzuje się z narodem ukraińskim i jak wiele głosów na całym świecie wzywa do zakończenia inwazji na Ukrainę. Idąc za naszymi partnerami z FIFA i UEFA, nie włączymy reprezentacji Rosji ani rosyjskich klubów do gry FIFA 23" – napisało Electronic Arts w oświadczeniu przesłanym serwisowi Eurogamer.

EA potwierdziło, że nie zmieni zdania i w FIFIE 23 zabraknie rosyjskiej reprezentacji oraz klubów.

W marcu EA ogłosiło, że wstrzyma wszelką sprzedaż gier i dodatkowej zawartości, w tym wirtualnej waluty, w Rosji oraz Białorusi do momentu aż wojna nie zostanie zakończona. Później wydawca wycofał reprezentację i kluby rosyjskie z FIFY 22. Gracze z Rosji nie zostali jednak pozbawieni przedmiotów w tym kart, które już posiadają w grze, w efekcie mogą nimi aktywnie handlować w trybie Ultimate Team. Decyzja Elektroników to z pewnością niemały cios dla fanów serii z Federacji Rosyjskiej. Nie tylko EA podjęło ów krok, a sprzedaż w kraju Putina zawiesili inni przedstawiciele branży gamingowej m.in. CD Projekt czy Activision Blizzard.

FIFA 23 to ostatnia odsłona marki na licencji Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej i od 2023 roku produkcje EA Sport o piłce nożnej będą wydawane pod nazwą EA Sports FC. Chociaż nadchodząca część nie wniesie rewolucji względem FIFY 22, to największe zmiany odczują posiadacze PC, a to ze względu na wprowadzenie next-genowej technologii Hypermotion2, której pierwszą generację w zeszłym roku otrzymali posiadacze konsol PS5 i Xbox Series X/S. Do tego cross-play pozwalający na wspólne granie z graczami z innych platform sprzętowych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czy Rosjanie pojawią się w grze FIFA 23? Zdecydowana odpowiedź EA

 0