Blizzard ujawnia świetne wynik Diablo Immortal. Gra odnosi sukces mimo krytyki graczy

Blizzard ujawnia świetne wynik Diablo Immortal. Gra odnosi sukces mimo krytyki graczy

Blizzard ujawnił liczbę instalacji Diablo Immortal, który mimo krytyki i niskich ocen spotkał się ze sporym zainteresowaniem graczy. Potwierdzają to najnowsze dane.

Diablo Immortal został skrytykowany na długo przed swoim debiutem. Najpierw gracze mieli za złe Blizzardowi, że ten przygotowuje grę wyłącznie z myślą o platformach mobilnych, a gdy koniec końców udostępnił go też na PC, solą w oku okazały się mikropłatności. Oliwy do ognia dolały obliczenia jednego z youtuberów, z których wynika, że na "wymaksowanie" postaci należy wydać około 100 tysięcy dolarów amerykańskich, inaczej będziemy męczyć się za darmo przez dłuższy czas. Mimo krytyki i rekordowo niskiej oceny w serwisie Metacritic na poziomie 0.3 (wersja PC) tytuł jakiś czas temu zarabiał 1 milion USD dziennie z mikrotransakcji. Do tego dane Blizzarda potwierdzają, że Diablo Immortal wzbudził ogromne zainteresowanie graczy.

Diablo Immortal zainstalowało 20 mln graczy.

Blizzard ujawnił dzisiaj, że Diablo Immortal od dnia premiery zainstalowało 20 milionów użytkowników. Niestety dokładne statystyki dotyczące np. aktywnych osób na serwerach są nieznane, a szkoda, bo chętnie poznalibyśmy najnowsze, oficjalne dane. 20 mln instalacji robi jednak wrażenie i potwierdza, iż gra mimo równie dużej krytyki nie narzeka na brak zainteresowania. Z jednej strony fani krytykują Blizzarda oraz sam tytuł z drugiej grają, a niekiedy nawet wydają pieniądze na dodatkową zawartość premium w tym nabijanie levela postaci.

Krytyka nadal nie ustaje, a kolejnym powodem stała się aktualizacja 1.5.2, która wprowadza opcję zmiany klasy bohatera po przekroczeniu 35. poziomu doświadczenia, co zdaniem niektórych użytkowników Reddita nie ma sensu. Chodzi o to, że część przedmiotów kosmetycznych i wyposażenia dla danej profesji nie zostaje przeniesiona. Klasę zmienimy raz na siedem dni, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Istnieje ponadto jednorazowa opcja natychmiastowego powrotu do dawnej klasy z pominięciem tygodniowego oczekiwania.

Update dodaje m.in. 36 nowych legendarnych przedmiotów klasowych i zdaniem deweloperów nowa transza ma za zadanie przede wszystkim zapewnienie graczom większych możliwości wykorzystania efektów obrażeń z upływem czasu. Graliście w Diablo Immortal? Jaką macie opinię o tej grze?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blizzard ujawnia świetne wynik Diablo Immortal. Gra odnosi sukces mimo krytyki graczy

 0