Stray to gra roku? Produkcja jest oceniana na Steam lepiej od God of War

Stray to gra roku? Produkcja jest oceniana na Steam lepiej od God of War

Ledwie kilka dni temu pisaliśmy o sporym zainteresowaniu Stray, tymczasem gra o kocie osiąga kolejny kamień milowy i zbiera świetne oceny na Steam, przewyższając taki hit jak God of War.

Według dostępnej informacji Stray pozostaje najwyżej ocenianą grą na Steam w 2022 roku. Produkcja zebrała ponad 43 tysiące pozytywnych recenzji społeczności przy 999 negatywnych. Daje to aż 98% pozytywnych opinii, dzięki czemu Stray trafił na szczyt listy najlepiej ocenianych tytułów według serwisu Steam250 i zepchnął na drugie miejsce God of War z wynikiem przeszło 53 tys. pozytywnych recenzji (97%). Pomimo imponującego osiągnięcia, Stray wciąż ma przed sobą długą drogę, zanim znajdzie się na szczycie zestawienia wszechczasów Steam. Obecnie zajmuje tam odległe 49 miejsce, przegrywając z najlepszym Portalem 2, który uzyskał ocenę 8,83 (na podstawie 301 930 głosów, z których 99% jest pozytywnych).

Stray odniósł na Steam ogromny sukces i jest najwyżej ocenianą grą w 2022 roku.

Dalsze lokaty zajęły Terraria, Stardew Valley, Hades i People Playground. Mimo wszystko mamy do czynienia z ogromnym wyczynem Stray, który jest grą o kocie i raczej nikt nie oczekiwał, że główny bohater wygra starcie z jedną z branżowych legend Kratosem, zrzucając go z tronu (przynajmniej chwilowo). Patrząc na statystyki SteamDB w chwili pisania wiadomości tytuł odpaliło jednocześnie 22,947 graczy (w ciągu doby średnia wyniosła 35,461) przy peaku 62,963, który odnotowano tydzień temu. Ciężko ocenić czy produkcja zdoła utrzymać wysokie zainteresowanie w kolejnych tygodniach i miesiącach, jednak nie wolno odmówić jej tego, że nieoczekiwanie odniosła sukces, o jakim deweloperzy raczej nie myśleli przed premierą.

Stray to hit na Steamie Recenzja Stray, czyli kot, jaki jest, każdy widzi!

Stray to świetny przykład tego jak mniejszy projekt może odnieść sukces bez potężnego budżetu, choć z drugiej strony trafił na sezon ogórkowy, który opanował branżę i nie musi mierzyć się z wysokobudżetowymi grami. Ponadto do końca roku zostało sporo czasu i do końca grudnia jeszcze wiele się powinno zdarzyć. Stray opowiada historię o zaginionym kocie będącym z dala od swojej rodziny i trafia do cyberpunkowego miasta zamieszkanego nie przez człowieka, lecz roboty, które zastąpiły ludzi w przyszłości. Podczas przygody towarzyszy mu robot B-12, na którego umiejętności musimy się zdać podczas zabawy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Stray to gra roku? Produkcja jest oceniana na Steam lepiej od God of War

 0