Google udostępnia Chrome 92. Jakie zmiany wprowadza nowa wersja przeglądarki?

Google udostępnia Chrome 92. Jakie zmiany wprowadza nowa wersja przeglądarki?

Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka, która nie jest pozbawiona wad. Oczywiście jej sporym minusem mimo różnych poprawek nadal pozostaje wydajność. Google udostępnia nową wersję przeglądarki Chrome 92, która nie skupia się wprawdzie na poprawie płynności, ale wnosi kilka zmian związanych z bezpieczeństwem.

Zastosowana technologia skuteczniej wykrywa coraz popularniejsze ataki phishingowe, których ofiarą padają różne grupy w tym instytucje. Chrome 92 lepiej wykrywa podejrzane serwisy internetowe mogące wykraść nasze dane osobowe i choć rozwiązanie to funkcjonowało już wcześniej, to teraz chwali się 50 razy lepszą skutecznością. Oprócz tego dzięki specjalnemu panelowi możemy lepiej kontrolować uprawnienia przyznawane stronom czy konkretnym urządzeniom przechwytującym głos i obraz. Narzędzie udostępniono pod kłódką zlokalizowaną przy pasku adresu.

Chrome 92 wnosi kilka zmian m.in. związanych z bezpieczeństwem.

Google udostępnia Chrome 92. Jakie zmiany wprowadza nowa wersja przeglądarki

Chrome Actions otrzymało więcej poleceń czy także funkcję izolacji stron. Oczywiście wprowadzone rozwiązania mogą wpływać na działanie przeglądarki, ale Google zapewnia, że oprogramowanie jest bardziej energooszczędne. Aktualizacja Chrome 92 jest udostępniana użytkownikom i nie każdy może otrzymać opcję przesiadki na nowsze wydanie od razu. Trzeba więc w takim przypadku poczekać na swoją kolej. To nie wszystko, ponieważ aplikacja zyskała funkcję Face ID w trybie Incognito, która ma służyć do blokowania dostępu do otwartych kart, z której skorzystają posiadacze iPhone'ów.

Google udostępnia Chrome 92. Jakie zmiany wprowadza nowa wersja przeglądarki

Chrome ma wprowadzić także usprawniony system zamykania kart, dzięki czemu dostaniemy 15 sekund czasu na odzyskanie zamkniętych kart. Jeśli chodzi o utracone karty, to aplikacja nie skasuje kart ze swojej pamięci od razu, dając użytkownikom szansę na przywrócenie ich z pamięci komputera, bez konieczności pobierania danych z serwera. Google zamierza ponadto udostępnić tryb "tylko HTTPS". W skrócie przy aktywnej opcji, która domyślnie pozostanie wyłączona i wejściu na portal bez ważnego certyfikatu HTTPS np. tylko z HTTP dostaniemy odpowiednie ostrzeżenie.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google udostępnia Chrome 92. Jakie zmiany wprowadza nowa wersja przeglądarki?

 0