Google wycofuje produkty Fitbit z 30 krajów, w tym z Polski

Google wycofuje produkty Fitbit z 30 krajów, w tym z Polski

Google przejął Fitbit w 2021 r., zobowiązując się do zwiększenia dostępności usług i produktów firmy dla szerszego grona odbiorców. Jednak w praktyce wygląda to zgoła odmienne, ponieważ technologiczny gigant obecnie wycofuje produkty Fitbit z prawie 30 krajów, w tym z Polski.

Google oficjalnie oświadczyło, że wycofuje produkty Fitbit w 30 krajach. Chociaż obecni użytkownicy nadal będą otrzymywać wsparcie, w tym aktualizacje oprogramowania i dostęp do obsługi klienta, to posunięcie sprawia, że trudniej będzie kupić produkty tej marki w wielu miejscach na świecie, w tym w kraju nad Wisłą. 

Google oficjalnie oświadczyło, że wycofuje produkty Fitbit w 30 krajach i na liście znajduje się Polska.

Rzecznik Google tłumaczy, że wycofanie produktów Fitbit (i Nest) z niektórych rynków stanowi część wysiłków mających na celu dostosowanie działalności firmy w zakresie sprzętu do regionalnej dostępności urządzeń Pixel. Warto zauważyć, że smartfony Pixel wciąż nie są oficjalnie oferowane w Polsce, natomiast urządzenia Fitbit można było bez problemu kupić w popularnych sklepach z elektroniką. 

fitbit

Google zapewnił użytkowników, że w istniejących urządzeniach Fitbit nie zostaną wprowadzone żadne zmiany, zapewniając, że nadal będą otrzymywać aktualizacje i poprawki błędów. 

Po wycofaniu się z kilku europejskich krajów, ale także Meksyku, Ameryki Łacińskiej i Republiki Południowej Afryki urządzenia Fitbit można teraz kupić jedynie w 23 krajach na całym świecie. Obsługiwane rynki obejmują USA, Kanadę, większość Europy Zachodniej, Wielką Brytanię, Australię, Indie, Japonię, Tajwan, Singapur i Nową Zelandię.

Google nabył Fitbit za około 2,1 miliarda dolarów dwa lata temu, co spotkało się ze śledztwem ze strony władz europejskich. Pojawiły się bowiem obawy dotyczące potencjalnej integracji działalności reklamowej Google z platformą śledzącą Fitbit. Aby rozwiać te obawy, firma będąca własnością Alphabet zobowiązała się do ochrony prywatności użytkowników, zawierając szereg wiążących umów z globalnymi organami regulacyjnymi.

Niestety ograniczenie sprzedaży urządzeń Fitbit do rynków, na których dostępne są produkty z rodziny Pixel, oznaczać może, że Google raczej nie ma planów w najbliższym czasie oficjalnej dystrybucji Pixeli w Polsce. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google wycofuje produkty Fitbit z 30 krajów, w tym z Polski

 0